Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2014, 14:35

autor: Góral

Mortal Kombat - zapowiedź nowej odsłony na dniach?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują rychłą zapowiedź kolejnej odsłony serii bijatyk Mortal Kombat. Ed Boon, dyrektor kreatywny studia NetherRealm, od jakiegoś czasu ujawnia wskazówki na ten temat, a w sieci pojawił się plakat promujący nowego Mortala.

Ostatnia odsłona Mortal Kombat okazała się nadzwyczaj dobra i przywróciła wiarę w podupadłą serię bijatyk. Nic dziwnego więc, że spore grono osób wyczekuje zapowiedzi kolejnej części. Ta być może zostanie ujawniona za kilka dni podczas targów E3 (albo i wcześniej). Ed Boon, dyrektor kreatywny studia NetherRealm, od jakiegoś czasu publikuje różne rzeczy na Twitterze, sugerujące nadejście Mortal Kombat X. Dodatkowo w sieci pojawiło się zdjęcie plakatu promującego kolejną część mordobicia, a niedługo po tym wydarzeniu Boon zmienił tło na swoim profilu w serwisie społecznościowym na czarne z napisem widniejącym także na poniższej grafice, czyli „Who’s Next?”. Dodatkowo w jednym z postów napisał:

„Przypuszczam, że nie mogę nic zrobić, byście pomyśleli, że możemy zapowiedzieć Injustice 2 za pięć dni?”

Plakat promujący nowe Mortal Kombat.
Plakat promujący nowe Mortal Kombat.

O ile nikt nie powiedział tego wprost, to i tak raczej na pewno w najbliższych dniach poznamy nową grę studia NetherRealm. Najprawdopodobniej będzie to kolejna, pełnoprawna odsłona Mortal Kombat, ale plotkuje się też, że być może otrzymamy jakiś crossover w stylu Mortal Kombat vs DC Universe. Wydaje się jednak, że fani swoimi portfelami dali znać firmie Warner Bros. Interactive Entertainment, że pragną grać w klasycznego, ale nowoczesnego Mortala (ostatnia odsłona tylko na PlayStation 3 i Xboksie 360 sprzedała się w nakładzie przekraczającym 3 mln egzemplarzy). Tak czy siak, na rozwianie wszystkich wątpliwości musimy jeszcze chwilę poczekać.

MK X na klapie bagażnika samochodu. Przypadek? Nie sądzę.
MK X na klapie bagażnika samochodu. Przypadek? Nie sądzę.

Ostatnia odsłona serii Mortal Kombat ukazała się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 w kwietniu 2011 roku. Rok później na rynek trafiła wersja dedykowana handheldowi PlayStation Vita, a w lipcu 2013 roku światło dzienne ujrzała PC-towa edycja. Ostatnie z wymienionych wydań miło zaskoczyło twórców, sprzedając się lepiej, niż zakładano.