Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 11:40

Mortal Kombat X – nowy zapis rozgrywki i garść informacji o grze

W sieci pojawił się nowy, blisko 10-minutowy zapis rozgrywki z gry Mortal Kombat X, zawierający też komentarz Eda Boona, dyrektora kreatywnego ze studia NetherRealm. Zapraszamy do obejrzenia dwóch brutalnych pojedynków i poznania garści świeżych informacji o omawianej bijatyce.

Mortal Kombat X to jedna z kilku gier, których twórcy postanowili upiec pieczeń dwa razy na jednym ogniu, zwracając uwagę na swój nowy tytuł jeszcze przed targami E3, a następnie podsycając entuzjazm graczy już podczas samej imprezy w Los Angleles dzięki publikacji nowych materiałów. W przypadku dzieła studia NetherRealm był to przede wszystkim zwiastun z fragmentami rozgrywki zaprezentowany podczas konferencji firmy Sony, lecz na tym atrakcje ze strony wspomnianego dewelopera się nie skończyły. Niedługo potem Ed Boon – dyrektor kreatywny z NetherRealm – udzielił wideo-wywiadu ekipie PlayStation.Blog, prezentując przy okazji jeszcze ponad osiem minut rozgrywki z Mortal Kombat X. Materiał widnieje powyżej – zobaczycie na nim ekran wyboru postaci (z paroma nowościami) i dwa pojedynki.

W Mortal Kombat X zmagania Scorpiona i Sub-Zero będą piękne i krwawe jak nigdy dotąd. - Mortal Kombat X – nowy zapis rozgrywki i garść informacji o grze - wiadomość - 2014-06-12
W Mortal Kombat X zmagania Scorpiona i Sub-Zero będą piękne i krwawe jak nigdy dotąd.

A oto, czego nowego dowiedzieliśmy się o kolejnej produkcji zespołu NetherRealm:

  • Fabuła rozegra się 25 lat po wydarzeniach z Mortal Kombat. Z tego też powodu część postaci będzie wyglądała bardziej staro niż poprzednio.
  • Cztery spośród nowych postaci to Cassie Cage (córka Johny’ego Cage’a i Sonyi Blade, łącząca cechy stylów walki obojga rodziców), D’vorah (półczłowiek, półinsekt o ciele kobiety), duet Ferra i Torr (waleczna karlica na grzbiecie potężnej bestii) oraz Kotal Kahn (błękitnoskóry wojownik w zbroi).
  • Wygląda na to, że każdy wojownik będzie występował w trzech wariantach. Dla przykładu, te dostępne dla Scorpiona noszą nazwy Ninjutsu, Hellfire i Inferno, a każdy z nich oferuje po kilka specjalnych ruchów i/lub ataków oraz nieco odmienia wygląd postaci.

Przy okazji warto też przytoczyć szczyptę informacji dotyczących funkcji sieciowych, zdobytą przez serwis GameInformer. Multiplayer będzie jednym z istotniejszych elementów gry, przybliżającym ją nieco do produkcji z gatunku MMO. Walki toczone ze sobą przez graczy będą dynamicznie kształtowały wirtualne uniwersum, a sukcesy w pojedynkach z żywymi zawodnikami zostaną nagrodzone specjalnymi bonusami (szczegółów nie podano).

Na koniec przypomnijmy, że Mortal Kombat X ma zadebiutować w niesprecyzowanym bliżej okresie 2015 roku. Wykańczać się w nieprawdopodobnie brutalny sposób będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej