Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 11:32

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Obcy: Izolacja - obejrzyj 15-minutowy fragment rozgrywki

W sieci pojawił się kolejny materiał z targów E3 2014. Tym razem możemy zobaczyć fragment rozgrywki w grze Obcy: Izolacja autorstwa studia Creative Assembly. Film został nagrany przez serwis IGN we współpracy z jednym z twórców.

Serwis IGN udostępnił kilkunastominutowy materiał wideo prezentujący fragment rozgrywki w grze Obcy: Izolacja. Film został nagrany w trakcie targów E3, a w tle możemy wysłuchać wywiadu, jakiego udzielił Alistair Hope ze studia Creative Assembly. Wideo tylko potwierdza kierunek w jakim podążają twórcy. Deweloper sięga do korzeni marki, więc w grze Obcy: Izolacja mamy się przede wszystkim bać. W materiale widać, że bohater przez większość czasu ostrożnie przemyka się kolejnymi korytarzami i unika stać z tytułowym przeciwnikiem. Twórcy starają się odpowiednio oddać motyw zaszczucia i walki o przetrwanie. Oczywiście trudno oceniać produkcję na podstawie krótkiego fragmentu rozgrywki, ale być może gracze dostaną wreszcie grę w uniwersum Obcego, która wywoła w nich przerażenie.

Obcy: Izolacja ma mieć zdecydowanie mroczniejszy klimat od ostatnich gier w tym uniwersum

To już drugi materiał wideo prezentujący w akcji dzieło studia Creative Assembly na targach E3. Przedwczoraj mogliśmy oglądać nieco krótszy film pokazujący, czego należy spodziewać się po tym tytule. Nie da się ukryć, że gracze do nowych informacji na temat Obcy: Izolacja podchodzą bardzo ostrożnie. Pamiętamy doskonale sytuację z grą Aliens: Colonial Marines, gdzie końcowy produkt prezentował się zdecydowanie gorzej od tego, co mogliśmy oglądać na przedpremierowych pokazach.

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror osadzony w uniwersum Obcego. Za powstanie tej produkcji odpowiada studio Creative Assembly, znane przede wszystkim za sprawą serii gier strategicznych Total War. W Alien Isolation wcielimy się w Amandę – córkę Ellen Ripley, bohaterki filmowej tetralogii. Akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części Obcego.