Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 09:38

Legend of Grimrock 2 weszło w fazę beta

Przedstawiciele fińskiego studia Almost Human poinformowali, że Legend of Grimrock 2, kontynuacja niezależnego hitu z 2012 roku, weszła w fazę beta. Niestety, szanse na przetestowanie gry przed premierą są niemalże zerowe.

Przedstawiciele studia Almost Human, odpowiedzialnego za wydane w 2012 roku Legends of Grimrock, ogłosili, że kontynuacja ich dungeon crawlera wkroczyła w fazę beta – co oznacza, że posiada już wszystkie opcje, lokacje oraz potwory, które będą dostępne w ostatecznej wersji. Niestety, szanse na przetestowanie produkcji przed premierą są niemal zerowe – deweloper ogłosił, że beta zostanie udostępniona niewielkiej, ściśle wyselekcjonowanej grupie graczy.

Pierwsze Legend of Grimrock pokazało, że oldskulowe RPG nadal może zdobyć serca graczy. - Legend of Grimrock 2 weszło w fazę beta - wiadomość - 2014-08-22
Pierwsze Legend of Grimrock pokazało, że oldskulowe RPG nadal może zdobyć serca graczy.

Takie rozwiązanie da Almost Human znacznie bardziej osobisty kontakt ze wszystkimi testerami, co z kolei ułatwi współpracę przy zgłaszaniu i eliminowaniu błędów. Twórcy nie ukrywają, że pozbawienie gry wszelkich niedoróbek to dla nich absolutny priorytet – jak stwierdził Juho Salila, współzałożyciel fińskiego studia, na chwilę obecną Legend of Grimrock 2 to surowy diament, a deweloperzy skupiają się na tym, by oszlifować każdy aspekt finalnej wersji. Do jesieni, kiedy to cyfrowa wersja drugiej części ma wylądować na dyskach graczy, pozostało jeszcze nieco czasu, można więc spodziewać się całkiem dopracowanego produktu. Ponadto, aby uczcić wejście gry w fazę beta, Almost Human postanowiło pokazać nam teaser swojego dzieła. Niestety, trwający mniej niż minutę klip, który możecie zobaczyć poniżej, nie zawiera w sobie nawet śladowych ilości fragmentów rozgrywki.

Legend of Grimrock 2 to kontynuacja wydanego w 2012 roku niezależnego dungeon crawlera, przyjętego bardzo entuzjastycznie zarówno przez media, jak i graczy. Produkcja czerpie garściami ze starych gier RPG, a wśród głównych inspiracji twórcy wymieniają Eye of the Beholder, Dungeon Master czy Ultima Underworld. Druga część pojawi się w wersji cyfrowej na PC jeszcze tej jesieni, później natomiast zostanie wydana także odsłona na komputery Mac.

  1. Oficjalna strona internetowa Legend of Grimrock
  2. Recenzja Legend of Grimrock – RPG-owy powrót do przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Legend of Grimrock II

Legend of Grimrock II