Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pacific General (PC)

Pacific General PC

Piąta i ostatnia część strategicznego cyklu 5-Star General, w której powracamy na fronty II wojny światowej i koncentrujemy na zmaganiach prowadzonych przez wojska amerykańskie i japońskie na wodach Oceanu Spokojnego.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Pacific General (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1997

Pacific General to piąta, i ostatnia, część strategicznego cyklu 5-Star General autorstwa Strategic Simulations Inc. Po podróżach do świata fantasy i w kosmos, jakie zaserwowano graczom w poprzednich odsłonach, powracamy na fronty II wojny światowej. Tym razem jednak gra koncentruje się na zmaganiach prowadzonych przez aliantów i wojska osi na wodach Pacyfiku.

W grze możemy wziąć udział w dwóch kampaniach: alianckiej, w której dowodzimy flotą Stanów Zjednoczonych, bądź japońskiej. Wybierając tryb pojedynczego scenariusza możemy opowiedzieć się po stronie jednego z 31 uczestniczących w wojnie krajów, z których każdy posługuje się charakterystycznymi dla siebie, historycznymi jednostkami. Bitwy jakie przyjdzie nam stoczyć obrazują zarówno te rzeczywiste, jak i hipotetyczne wydarzenia.

Walki w Pacific General toczą się głównie w powietrzu i na wodzie, ale nie zabraknie też potyczek lądowych. Dlatego wśród arsenału jednostek znajdziemy zarówno różnego typu okręty wojenne, podwodne, lotniskowce, bombowce i samoloty myśliwskie, jak i jednostki piechoty, bądź artylerii. Realizmu dodaje fakt, że wszystkie jednostki dostępne są dla graczy dopiero od momentu faktycznego ich wprowadzenia do użytku. I tak np. amerykańskich odrzutowców użyć możemy w walce dopiero podczas hipotetycznej inwazji japońskiej na przełomie 1945 i 46 roku.

Oprócz sprawdzonych rozwiązań, takich jak awans jednostek czy przymus dbania o zapas paliwa i uzbrojenia, warto odnotować kilka nowości, np. mgłę wojny czy wpływ warunków atmosferycznych na przebieg działań wojennych. Wysłużony już silnik Panzer Generala dostosowano do możliwości systemu Windows 95, co znacznie poprawiło komfort sterowania jak i oprawę graficzną gry. Prócz przestarzałych już nieco trybów gry wieloosobowej, autorzy zaoferowali możliwość zabawy również przez internet. Czas spędzony na wodach Pacyfiku wydłuża dodatkowo dołączony do gry generator scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło   / E-mail    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pacific General

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pacific General

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 90, 16 MB RAM, Karta grafiki 1 MB, 70 MB HDD, Windows 95