Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 (PC)
OkładkaWar in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 (PC)

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 PC

Osadzona w realiach II wojny światowej turowa gra strategiczna studia 2BY3 Games. Głównym tematem War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-45 są walki toczone pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Japonią w rejonie Pacyfiku.

Strategiczne | turowe

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 Premiera PC

9lipca2004

pudełko PL

24listopada2006

producent: 2BY3 Games wydawca: Matrix Games/Slitherine wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945

Europa Universalis: II Wojna Światowa

Pacific General

Strategic Command: European Theater

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 to przedstawiciel nieco zapomnianych dzisiaj gier strategicznych z podziałem na tury, w których plansza podzielona jest na sześciokątne pola (tzw. „heksy”). Zgodnie z tym, co sugeruje przydługi tytuł, głównym tematem gry będą zmagania wojenne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Japonią na wodach Pacyfiku, w czasie II Wojny Światowej.

Gra, oparta w całości o silnik Uncommon Valor, jest bardzo złożona. Działania wojenne nie ograniczają się tylko do morskich bitew, ale zawierają również zmagania w powietrzu i na lądzie. Największą siłą gry jest jej ogromny realizm. Heksy, odpowiadające sześćdziesięciu milom morskim, pozwolą na kompleksowe przeprowadzenie manewrów w każdym zakresie, niezależnie od użytego typu wojska. Wszystkie plansze bazują oczywiście na rzeczywistych mapach terenu i uwzględniają liczne wyspy, znajdujące się na Pacyfiku.

Kolejnym plusem programu jest nowatorskie podejście do tematu kontrolowanych przez gracza jednostek. W przeciwieństwie do innych gier strategicznych, statek nie stanowi tutaj bezpłciowej masy o określonych z góry atrybutach. Każdy członek załogi nabiera doświadczenia podczas bitwy, a nad wszystkim czuwa dowódca, mający swoje silne punkty, ale także i słabości. Podobnie ma się rzecz z pilotami samolotów. Każdy z nich traktowany jest przez program oddzielnie, dzięki czemu możliwe stało się uwzględnienie ogromnie istotnych dla przebiegu walki czynników jakim jest np. morale. Zmęczony pilot może wykazywać mniejszą efektywność a co za tym idzie, zawieść w kluczowych momentach. Równie silny nacisk położono na oddziały piechoty, które gracz także wykorzysta w walce. Istnieje wiele typów jednostek, przeznaczonych do najróżniejszych celów a wszystkie opisane indywidualnymi cechami, charakteryzującymi ich potencjał w stanie realnego zagrożenia. Co ciekawsze, w grze zawarto również wątki ekonomiczne, które mają niebagatelny wpływ na nasze poczynania.

Mimo ogromnej złożoności, War in the Pacific nie jest specjalnie trudny w obsłudze. Część zadań możemy zrzucić na barki komputera a samemu rozgrywać najbardziej interesujące nas elementy. Gra oferuje aż piętnaście zróżnicowanych kampanii, co zapewnia zajęcie na co najmniej kilka tygodni ciągłej zabawy. Jeśli komuś to nie wystarczy, może spróbować swoich sił w trybie multiplayer. Program pozwala na połączenie bezpośrednie z innym użytkownikiem, można też rozgrywać scenariusze za pomocą e-maili.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945: Odpowiednia dla każdego wieku.

War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941-1945 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 800 MHz
  • 256MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D (DirectX 8)
  • 900MB na HDD