Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General 3D: Assault (PC)
OkładkaPanzer General 3D: Assault (PC)

Panzer General 3D: Assault PC

Panzer General IV: Western Assault

Panzer General 3D: Assault to wyprodukowana przez studio Strategic Simulations gra strategiczna, której akcja osadzona została w realiach frontu zachodniego II Wojny Światowej.

Strategiczne | turowe

Panzer General 3D: Assault Premiera PC

31sierpnia1999

pudełko PL

12grudnia1999

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: The Learning Company wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Seria Panzer General firmy Strategic Simulations Inc. to dla wielu miłośników strategii pozycja kultowa i obowiązkowa. Pomimo, iż pod względem realizmu walki daleko jej chociażby do serii Close Combat, to łatwość obsługi, autentyczne uzbrojenie stron i rozbudowany system scenariuszy sprawiły, że odniosła ona wielki sukces. Panzer General 3D: Assault przenosi graczy po raz pierwszy w trzeci wymiar, koncentrując się na walkach, toczonych na froncie zachodnim i w Afryce Północnej.

W nowej odsłonie stajemy do walki jako dowódca sił amerykańskich, brytyjskich, niemieckich lub francuskich w 8 nowych kampaniach. 3 z nich przeznaczone są dla strony niemieckiej, pozostałe 5 to kampanie aliantów. Do naszej dyspozycji oddano 200 typów trójwymiarowo modelowanych jednostek. Środowisko gry jest w pełni interaktywne, a na przebieg bitwy – zgodnie z tradycją serii – istotny wpływ ma rzeźba i ukształtowanie terenu. Podstawową innowacją, jaką wprowadzono w tej części gry jest istotna rola dowódców. To od ich umiejętności i doświadczenia będą teraz zależały możliwości bojowe podległych nam jednostek, które mają obecnie możliwość wykonywania kilku czynności w trakcie jednej rundy.

Każdą kolejna grę z serii charakteryzuje przede wszystkim znacząca poprawa grafiki. W Panzer General 3D wprowadzony został po raz pierwszy pełny widok 3D, dzięki czemu pole bitwy możemy oglądać z dowolnej strony. Oprócz wspomnianych kampanii, do gry dołączono również 60 dodatkowych misji pojedynczych i scenariuszy do gry wieloosobowej. Rozgrywkę może prowadzić do 4 osób na raz w sieci lokalnej lub przez internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Panzer General 3D: Assault cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Panzer General 3D: Assault: Odpowiednia dla każdego wieku.

Panzer General 3D: Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233
  • 64 MB RAM
  • Karta grafiki 8 MB
  • 275 MB HDD
  • Windows 95/98