Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fantasy General (PC)
OkładkaFantasy General (PC)

Fantasy General PC

Kolejna gra strategiczna w dorobku studia Strategic Simulations Inc.

Strategiczne | turowe

Fantasy General Premiera PC

29lutego1996

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fantasy General to kolejna już część cyklu 5-Star General, zapoczątkowanego przez Strategic Simulations Inc. w 1994 roku. Tym razem autorzy Panzer General i Allied General postanowili przenieść graczy w realia fantasy, wzbogacone elementami steampunku.

Siły zła uosabiane przez straszliwego Shadowlorda i jego popleczników podbiły większość znanego nam świata. To właśnie gracz – wybierając jednego z czterech głównych bohaterów – zostaje wezwany jako mistrz, który odmieni losy świata i pokona zło albo doświadczy ostatecznej klęski. W tym celu musi wyruszyć do walki na czterech różnych kontynentach, znajdujących się w rękach czterech generałów Shadowlorda, a w finale gry zmierzyć się z samym mrocznym władcą na Wyspie Ognia.

Rozgrywka sprowadza się do odbywania kolejnych, przybliżających nas do celu bitew – choć do naszych obowiązków należy też rekrutacja żołnierzy, ustalanie priorytetów badawczych i dbanie o aspekt ekonomiczny. Do dyspozycji graczy oddano cztery kategorie jednostek: nieśmiertelne, magiczne, mechaniczne oraz potwory. Każda z nich reprezentuje jedną z 10 różnych klas, takich jak lekka i ciężka piechota, kawaleria, łucznicy itp. Jednostki nieśmiertelne są z reguły silniejsze w bezpośredniej walce, jednak nie mogą być ulepszane i z czasem stają się nieprzydatne. W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, oddziały którymi przyjdzie nam dowodzić nie symbolizują już całych batalionów. Większość składa się z maksymalnie 15 żołnierzy, a niektóre (np. bohaterowie, bądź jednostki mechaniczne) to pojedyncze podmioty. Kluczem do zwycięstwa jest zbudowanie urozmaiconej armii, która sprawdzi się w różnych warunkach terenowych i będzie umiała przystosować się do panującej na polu bitwy sytuacji.

Gra została stworzona na bazie zmodyfikowanego silnika Panzer General, projektowanego pod kątem systemu DOS. Podobnie jak swoje poprzedniczki, oferuje nam możliwość sprawdzenia się w kampanii oraz grze wieloosobowej w trybie „hotseat” lub „play-by-e-mail”. Za warstwę muzyczną gry odpowiadają Rick Rhodes i Danny Pelfrey. Prócz utworów oryginalnych ścieżka dźwiękowa zawiera również fragmenty klasyków muzyki poważnej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fantasy General: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fantasy General Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 386/40
  • 8 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 10 MB HDD
  • DOS