Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2015, 14:36

Amazon stworzy grę na PC; firma zatrudnia deweloperów

Firma Amazon, specjalizująca się w handlu elektronicznym, rozpoczyna produkcję własnej gry na PC. W serwisie Gamasutra pojawiła się oferta pracy, z której wynika, że korporacja zdołała zebrać wokół siebie szereg doświadczonych deweloperów.

Amazon najwidoczniej ma ambicje, by stać się potęgą nie tylko na polu handlu elektronicznego. - Amazon stworzy grę na PC; firma zatrudnia deweloperów - wiadomość - 2015-06-07
Amazon najwidoczniej ma ambicje, by stać się potęgą nie tylko na polu handlu elektronicznego.

Serwis Amazon, gigant handlu elektronicznego, już od dłuższego czasu pokazuje, że ma ambicje na więcej niż jedynie sprzedawanie cudzych produktów. Amerykańska firma ma już na swoim koncie własnego pada, smartfona Fire Phone oraz multimedialną platformę Fire TV, teraz zaś planuje spróbować sił w produkcji gier innych niż mobilne. Na portalu Gamasutra niedawno pojawiła się oferta pracy nad tytułem kierowanym na PC.

W Amazon Game Studios pracuje już Clint Hocking – dyrektor kreatywny kontrowersyjnego Far Cry 2. - Amazon stworzy grę na PC; firma zatrudnia deweloperów - wiadomość - 2015-06-07
W Amazon Game Studios pracuje już Clint Hocking – dyrektor kreatywny kontrowersyjnego Far Cry 2.
Amazon stworzy grę na PC; firma zatrudnia deweloperów - ilustracja #3

Jakikolwiek projekt szykuje Amazon Game Studios, będzie to jego pierwsza większa produkcja – nie oznacza to jednak, że ekipa jest pozbawiona doświadczenia. W tym roku zespół wydał Til Morning's Light – przygodową grę akcji, która trafiła na urządzenia z systemem operacyjnym iOS i zebrała świetne recenzje (średnia ocen 79/100). Ponadto deweloperzy zajmowali się także konwersją różnorodnych tytułów na platformę multimedialną Fire TV, zaprezentowaną w kwietniu ubiegłego roku. Tworzona od podstaw produkcja na PC będzie jednak zdecydowanie poważniejszym wyzwaniem.

Trzeba przyznać, że jak na swoje pierwsze duże dzieło, Amazon Game Studios dysponuje naprawdę imponującymi zasobami: zarówno technologicznymi (w kwietniu korporacji udało się nabyć prawa do wykorzystania silnika CryEngine), jak i ludzkimi. W ogłoszeniu czytamy: „Zespół składa się z twórców Portala, World of Warcraft oraz BioShocka; zbudowaliśmy go w oparciu o najbardziej utalentowanych deweloperów, by stworzyć ambitną grę na PC, wykorzystującą najnowsze technologie. Nasza ekipa w Seattle miała też okazję pracować przy innych świetnych tytułach, takich jak Half-Life 2, Left 4 Dead, Dota 2, Halo, infamous, Cień Mordoru czy The Last of Us”. Ponadto Amazon ma na pokładzie takie nazwiska jak Clint Hocking (projektant serii Splinter Cell oraz dyrektor kreatywny Far Cry 2) oraz Kim Swift (projektantka Portala). Niestety, nie podano żadnych informacji na temat tego, jaką grę planuje firma, biorąc jednak pod uwagę fakt, że wspomniano o wykorzystaniu Twitcha (nabytego przez Amazon serwisu streamingowego) oraz Amazon Web Services, można się domyślić, że tytuł ten będzie mocno nastawiony na rozgrywkę wieloosobową.

  1. Strona internetowa Amazon Game Studios w serwisie Amazon