Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka RollerCoaster Tycoon II (PC)

RollerCoaster Tycoon II PC

RollerCoaster Tycoon II to sequel jednej z najlepiej sprzedających się strategii ekonomicznych w historii, w którym ponownie zarządzamy parkiem rozrywki konstruując niesamowite kolejki i inne atrakcje.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa wesołego miasteczka

PC Windows
Okładka RollerCoaster Tycoon II (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14października2002

23czerwca2005

pudełko PL

Sequel jednej z najlepiej sprzedających się strategii ekonomicznych w historii - RollerCoaster Tycoon. Grę stworzył ten sam zespół developerski (pod przewodnictwem Chrisa Sawyera) co część pierwszą, wprowadzając wiele modyfikacji i usprawnień. Nowa odsłona serii posiada ładniejszą i bardziej szczegółową grafikę, większą liczbę rollercoasterów (kolejek), sklepów i innych składowych części wesołego miasteczka. Posiada także oficjalną licencję firmy Six Flags, potentata w dziedzinie parków rozrywki i projektowania kolejek górskich. W RollerCoaster Tycoon II znajdziemy pięć autentycznych parków firmy Six Flags, tj. California's Magic Mountain, New Jersey's Great Adventure oraz parki w Texasie, Belgii i Hollandii, a także 25 rodzajów licencjonowanych rollercoasterów Six Flags, w tym te najsławniejsze Viper, Titan oraz Goliath. Znacznie udoskonalony został system projektowania kolejek, teraz pozwalający na łatwiejsze ich konstruowanie; ponad dwukrotnemu powiększeniu uległy mapy, na których budujemy swoje królestwo rozrywki; dodano także nowe zestawy tematyczne przyciągające kolejnych klientów (m.in. Egipski i Rzymski) oraz wbudowano potężny edytor pozwalający na tworzenie własnych map i scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 479 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon II

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D
RollerCoaster Tycoon II - recenzja gry
RollerCoaster Tycoon II - recenzja gry

Recenzja 8 maja 2003, 10:42

Po wejściu do menu głównego możemy od razu przystąpić do wyboru scenariusza i budowy wybranego miasteczka, skorzystać z podręcznego tutoriala bądź też przejść do ekranu edytora scenariuszy (o nim później). Zacznijmy od tutoriala. Jest to istotna innowacja w porównaniu z pierwszym „RC Tycoonem”, który delikatnie mówiąc nie tolerował mniej doświadczonych strategów :-) Tym razem autorzy poszli jednak po rozum do głowy i postarali się zadbać o wszystkich. Tutoriali jest co prawda niewiele (tylko trzy) ale opisują one najważniejsze aspekty zabawy. Co ciekawe, tylko pierwszy z nich przeznaczony został dla kompletnych żółtodzióbów, reszta skupia się natomiast na sprawach bardziej zaawansowanych. Możemy się na przykład dowiedzieć jak postawić dobry i dochodowy RollerCoaster. Warto zaznaczyć, iż sam tutorial nie jest interaktywny tak jak ma to miejsce w wielu innych grach. Polega on jedynie na oglądaniu poczynań komputera, które są oczywiście wzbogacone licznymi komentarzami.