Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds (PC)

RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds PC

RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds jest przygotowanym przez ekipę studia Frontier Developments rozszerzeniem do wydanej w 2002 roku strategii ekonomicznej. Dodatek wprowadza m.in.

To jest dodatek do gry RollerCoaster Tycoon II.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa miasta

PC Windows
Okładka RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6maja2003

23czerwca2005

pudełko PL

Rozszerzenie do wydanej w 2002 roku strategiczno-ekonomicznej produkcji o nazwie RollerCoaster Tycoon 2. Wacky Worlds wprowadza do oryginału wiele ciekawych elementów (znacznie go rozbudowując), w tym nowe kolejki i elementy toru (blisko 50 rodzajów), a także nowe miejsca, w których można budować parki – teraz przed graczem stoi otworem siedem ziemskich kontynentów, w tym nawet Antarktyda, a swoje parki może budować w okolicy takich turystycznych atrakcji jak: Wieża Eiffla, londyński Big Ben czy Wielki Mur Chiński. Dodatkowo, add-on oferuje graczom 17 scenariuszy połączonych w jedną kampanię oraz wprowadza około 200 pomniejszych elementów otoczenia. Poprawiono również efekty audio-wizualne oraz zaimplementowano wszystkie dotychczasowe patche usuwające, wykryte do tej pory błędy programistyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds

Klasyfikacja PEGI RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon II: Wacky Worlds

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, 8 MB akcelerator 3D

Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon
Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość7 września 2010

Fani RollerCoaster Tycoon nie byli ostatnio rozpieszczani. Od premiery trzeciej części minęło już sześć długich lat, a pytania o kolejną odsłonę cyklu firma Atari (właściciel marki) zbywała do tej pory milczeniem. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że już wkrótce ulegnie to zmianie.

Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon
Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość14 maja 2010

W planach znajduje się kolejny absurdalny film na podstawie gry. Tym razem chodzi o serię strategiczną RollerCoaster Tycoon, która trafi na ekrany kin dzięki staraniom Atari i Sony Pictures Animation. Można powiedzieć, że jest na co czekać, bo oprócz filmowej adaptacji menadżera lunaparku, otrzymamy też obrazy na podstawie gier The Sims i Asteroids.

Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2
Kolejny dodatek do RollerCoaster Tycoon 2

wiadomość20 września 2003

Time Twister to podtytuł nowego dodatku do RollerCoaster Tycoon 2. Zapowiadane rozszerzenie da nam możliwość stworzenia parku rozrywki, stylem wykonania nawiązującym do odmiennych klimatycznie epok; od ery prehistorycznej i mitologicznej, poprzez średniowiecze, do ery Rock & Rolla (lata 50-te) i przyszłości.

RollerCoaster Tycoon 2: Wacky Worlds w produkcji
RollerCoaster Tycoon 2: Wacky Worlds w produkcji

wiadomość19 kwietnia 2003

Na oficjalnej witrynie korporacji Infogrames, pojawiła się specjalna podstrona traktująca o rozszerzeniu do wydanej jeszcze w 2002 roku produkcji o nazwie RollerCoaster Tycoon 2. Dodatek, noszący podtytuł Wacky Worlds, wprowadzi do oryginału wiele ciekawych elementów (znacznie go rozbudowując), które powinny przypaść do gustu wszystkim kierownikom wirtualnych parków rozrywki.