Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2015, 12:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Armikrog - przygodówka twórców The Neverhood ukaże się 30.09

Armikrog, duchowy następca słynnego The Neverhood, pierwotnie miał ukazać się na komputerach PC 18 sierpnia. Premierę przełożono jednak na 8 września, ale i tego terminu nie dotrzymano. Nową datę premiery wyznaczono na 30 września bieżącego roku.

W czerwcu bieżącego roku informowaliśmy, że Armikrog zadebiutuje na komputerach PC 18 sierpnia. Jak dobrze wiedzą wszystkie osoby wyczekujące tej produkcji, termin nie został dotrzymany i premierę gry przesunięto na 8 września. Dziś, a więc dzień po rzekomym debiucie, musimy niestety poinformować, że tytuł znowu został opóźniony. Tym razem deweloperzy ze studia Pencil Test celują w 30 września. Okazało się bowiem, że w ostatnich dniach twórcy natrafili na błędy techniczne, więc zamiast wypuścić niedopracowaną wersję, postanowiono po raz kolejny przesunąć premierę, byśmy mogli cieszyć się poprawnie działającą grą. Miejmy zatem nadzieję, że tym razem uda się dotrzymać terminu i wkrótce położymy dłonie na duchowym następcy The Neverhood.

W Armikrog Tommynautowi towarzyszyć będzie pies Beak-Beak. - Armikrog - nowa przygodówka twórców The Neverhood ukaże się 30 września - wiadomość - 2015-09-09
W Armikrog Tommynautowi towarzyszyć będzie pies Beak-Beak.
Armikrog - nowa przygodówka twórców The Neverhood ukaże się 30 września - ilustracja #2

Armikrog nie powstałoby, gdyby nie zaangażowanie fanów przygodówek. Deweloperzy pozyskali bowiem środki na produkcję gry w serwisie Kickstarter. Podczas zbiórki pieniędzy w 2013 roku poproszono graczy o 900 tys. dolarów, a ostatecznie udało się zebrać niecały milion dolarów od ponad 18 tysięcy osób.

Armikrog będzie przygodówką point-and-click, w której wcielimy się w kosmicznego podróżnika Tommynauta. Rozbija się on na nieznanej planecie, gdzie szybko zostaje schwytany przez tubylców. Naszym zadaniem będzie wydostanie się z więzienia, a podczas przygody towarzyszyć ma nam niewidomy pies Beak-Beak.

Jak już wspomniałem wcześniej, tytuł właściwie od momentu zapowiedzi uznawany jest za duchowego następcę Neverhooda. Oba projekty łączy chociażby podobny styl graficzny (plastelinowe postacie oraz animacje wykonane metodą poklatkową), a także sami twórcy. Pencil Test Studios zostało bowiem założone przez Mike’a Dietza i Eda Schofielda, którzy, oprócz kilku innych produkcji, pracowali także przy samym The Neverhood.

Armikrog w przyszłości ma się ukazać także na konsolach PlayStation 4 oraz Wii U.