Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2013, 12:09

autor: qjin

Armikrog. – nowa gra twórców Neverhooda trafiła na Kickstartera

Armikrog., czyli nowa produkcja autorów Neverhooda, wylądowała na stronie Kickstarter i zmierza na PC, Linuksa i Maca. Aby projekt ujrzał światło dzienne, twórcy gry muszą uzbierać przynajmniej 900 tys. dolarów. Fani Neverhooda, łączcie się!

Pencil Test Studios pracuje od jakiegoś czasu nad Armikrog., duchowym następcą The Neverhood z 1996 roku, ale by projekt został zrealizowany, twórcy proszą graczy o wsparcie. Tytuł trafił na Kickstartera i minimalną kwotę potrzebną do sfinansowania gry ustalono na poziomie 900 tys. dolarów. Od wczoraj wpłatę zadeklarowało ponad 2,7 tys. graczy, a suma pieniędzy przekroczyła 130 tys. dolarów, więc jest duża szansa na zakończenie inicjatywy z powodzeniem. Akcja potrwa do 27 czerwca.

Czy to nie Klaymen?! - Armikrog. – nowa gra twórców Neverhooda trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-05-29
Czy to nie Klaymen?!

Projekt możecie wspomóc, wpłacając na Kickstarterze kwotę od 5 dolarów do 10 tys. dolarów. Minimalny próg gwarantujący dostęp do gry w wersji cyfrowej (DRM-free, Steam lub inna platforma dystrybucyjna) wynosi 20 dolarów (ok. 65 zł). Im wyższa wpłata, tym analogicznie więcej nagród, w tym m.in. ścieżka dźwiękowa, film zakulisowy o powstawaniu Armikroga., czy kolekcjonerska edycja pudełkowa. Po więcej szczegółów odsyłamy Was na stronę Kickstarter.

Plastelinowa grafika to cecha charakterystyczna Neverhooda – ten styl zostanie utrzymany - Armikrog. – nowa gra twórców Neverhooda trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-05-29
Plastelinowa grafika to cecha charakterystyczna Neverhooda – ten styl zostanie utrzymany

Zapowiedziana gra będzie - podobnie jak Neverhood – przygodówką point’n’click z plastelinową grafiką oraz animacją wykonaną metodą poklatkową. Pierwsze udostępnione obrazki to potwierdzają – co więcej, zamieszczony na nich nowy bohater, niejaki Tommynaut, to wykapany Klaymen. Akcja przeniesie nas do kosmosu, gdzie w towarzystwie gadającego psa Beak-Beak spenetrujemy zakątki dziwnej planety, trafiajac wcześniej do tajemniczej tytułowej fortecy.

Tommynaut oraz jego wierny pies rozbiją się na tajemniczej planecie - Armikrog. – nowa gra twórców Neverhooda trafiła na Kickstartera - wiadomość - 2013-05-29
Tommynaut oraz jego wierny pies rozbiją się na tajemniczej planecie

Przy produkcji maczają palce twórcy oryginału, w tym Doug TenNapel, ojciec Earthworm Jima. Ujawniono też obsadę aktorską – swoich głosów użyczą m.in. Jon Heder (Ostrza chwały, Napoleon Wybuchowiec), Rob Paulsen (Pinky w Pinky i Mózg) czy Michael J. Nelson (Kosmiczne projekcje 3000). Ponadto ścieżkę dźwiękową opracuje Terry S. Taylor, którego jeden z przykładowych utworów sprzed prawie dwóch dekad możecie przesłuchać, klikając w nagranie poniżej. Aż łezka się w oku kręci.

Jeśli zbiórka pieniędzy zakończy się sukcesem, gra trafi do rąk graczy najwcześniej w lipcu 2014 roku. Platformami docelowymi są PC, Linux i Mac.