Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2016, 14:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016

Dziś piszemy o wypuszczeniu patcha 1.27a do Warcrafta III, terminie premiery trzeciego epizodu King’s Quest oraz opóźnieniu debiutu gry Tacoma. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Warcraft III otrzymał patch 1.27a

Zgodnie z przedwczorajszą wiadomością, Blizzard Entertainment wypuścił pierwszy od czterech lat patch do kultowego RTS-a Warcraft III, oznaczony numerem 1.27a. Tak jak w przypadku niedawnej łatki do Diablo II, aktualizacja zapewnia grze przede wszystkim większą kompatybilność z nowymi systemami operacyjnymi (Windows 7, 8.1, 10). Jednocześnie deweloper zapowiedział, że pracuje już nad kolejnymi poprawkami do tej produkcji, związanymi głównie z lepszymi wyważeniem rozgrywki i zmianami w puli map dostępnych w różnych wariantach rozgrywki.

King’s Quest – trzeci epizod wyjdzie w kwietniu

Studio The Odd Gentlemen i firma Sierra poinformowały, że trzeci epizod przygodówki King’s Quest, zatytułowany Once Upon a Climb, trafi w ręce graczy w kwietniu bieżącego roku. Tym razem przyjdzie nam wziąć udział w opowieści o tym, jak król Graham uratował swoją przyszłą żonę, księżniczkę Valanice, z wieży złej wiedźmy Hagathy. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek tego remake’u kultowego point-and-clicka zadebiutował w lipcu 2015 roku, a drugi wyszedł dopiero w grudniu.

Wieści ze świata (Warcraft III, King’s Quest, Tacoma) 15/3/2016 - ilustracja #1

Tacoma przesunięta na wiosnę 2017 roku

Studio Fullbright (twórcy Gone Home) poinformowało, że premiera pierwszoosobowej przygodówki Tacoma została przesunięta na wiosnę 2017 roku, czyli o ponad sześć miesięcy. Jak się okazuje, gra przeszła spore zmiany od czasu, gdy została ujawniona (pod koniec 2014 roku), i testowanie nowych rozwiązań – na przykład poruszania się w środowisku z grawitacją inną niż ziemska – zajęło sporo czasu. Deweloper zapowiada, że będzie w stanie pokazać światu starą-nową rozgrywkę w Tacomie latem.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: