Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 19:32

autor: Pirlond

Premiera drugiego epizodu King's Quest

Dzisiaj swoją premierę ma drugi odcinek King’s Quest – kolejnej odsłony znanej serii przygodówek. Epizod dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi kilka dni temu przez przedstawicieli firmy Sierra Games, na komputerach osobistych, a także konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4 zadebiutował drugi – z pięciu zaplanowanych – odcinek King’s Questa. Posiadacze przepustki sezonowej mogą pobrać go bezpłatnie z poziomu gry – wystarczy wybrać stosowną opcję w menu głównym. Sam epizod zatytułowany Rubble Without Case kontynuuje wydarzenia z poprzedniego rozdziału przedstawiając kolejne wspomnienie króla Grahama. Tym razem władca opowiada, o tym jak w młodości uratował mieszkańców Daventry przed hordą niebezpiecznych goblinów. Pomogą w tym oczywiście gracze. W trakcie rozgrywki mogą podjąć decyzje, które wpłyną na przebieg fabuły.

Warto przypomnieć, że właściciele konsoli PlayStation 4, którzy mają wykupiony abonament PlayStation Plus, mogą za darmo pobrać pierwszy odcinek King’s Questa. Oferta obowiązuje do końca grudnia.

King’s Quest to kolejna odsłona kultowej serii przygodówek, za której powstanie odpowiada studio The Odd Gentlemen. Opowieść została przedstawiona w formie retrospekcji. Gracze wcielają się w sędziwego króla Grahama, który opowiada swojej wnuczce Gwendolyn o przygodach z młodości.