Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 19:38

Dying Light: The Following – zwiastun fabularny

W sieci pojawił się nowy zwiastun dodatku Dying Light: The Following. Trailer wprowadza graczy w fabułę rozszerzenia, które zadebiutuje na początku lutego przyszłego roku.

Wrocławskie studio Techland opublikowało właśnie nowy zwiastun dodatku do gry Dying Light. Krótki film ma za zadanie wprowadzić graczy w historię rozszerzenia, przenoszącego nas do zupełnie nowej lokacji i przedstawiającego nieobecne w podstawce elementy rozgrywki. Dying Light: The Following zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 9 lutego przyszłego roku i trafi bez dodatkowych kosztów do posiadaczy przepustki sezonowej na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W tym samym czasie w sklepach pojawi się również edycja rozszerzona Dying Light, która poza poprawioną wersją gry (więcej postaci niezależnych, drobne zmiany w oprawie graficznej oraz AI przeciwników) zawierać będzie wszystkie wydane dotychczas łatki i DLC, w tym także The Following.

Przypomnijmy, że The Following zaoferuje graczom zupełnie nową mapę, przedstawiającą wiejskie obrzeża miasta Harran, mającą wielkością dorównywać wszystkim lokacjom z podstawowej wersji tytułu. Gracze ponownie wcielają się Kyle'a Crane'a. W trakcie przygody próbuje on poznać sekrety tajemniczego kultu, którego wyznawcy wydają się być odporni na infekcję zamieniającą ludzi w zombie. Ze względu na konstrukcję świata, dodatek w znacznie większym stopniu polega na wykorzystaniu broni dystansowych, takich jak kusza.

Interesującą nowinką są również pojazdy typu buggy, które będziemy mogli modyfikować – zarówno pod względem mechanicznym jak i wizualnym. Do rozgrywki powrócą różnego rodzaju zręcznościowe wyzwania, a także przeciwnicy znani z oryginału. Zmianie ulegnie system questów, który oparty zostanie na punktach zaufania. Zdobywamy je dokonując decyzji fabularnych lub wykonując różnego rodzaju zadania, wpływające na postrzeganie naszego bohatera przez różne stronnictwa.

  1. Graliśmy w Dying Light: The Following - dodatek wielkości podstawowej gry
  2. Oficjalna strona gry Dying Light