Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 10:15

Dying Light - dodatek The Following oraz Edycja Rozszerzona zadebiutują 9 lutego

Firma Techland zapowiedziała, że dodatek do gry Dying Light zatytułowany The Following zadebiutuje 9 lutego przyszłego roku. Tego samego dnia wyjdzie też oraz Edycja Rozszerzona, zbierająca w jedną całość podstawkę ze wszystkimi DLC oraz wprowadzająca własne usprawnienia (np. w grafice).

Fani Dying Light już za dwa miesiące będą mogli pobawić się w Daryla Dixona. - Dying Light - dodatek The Following oraz Edycja Rozszerzona zadebiutują 9 lutego - wiadomość - 2015-12-06
Fani Dying Light już za dwa miesiące będą mogli pobawić się w Daryla Dixona.

Ekipa wrocławskiego Techlandu pojawiła się na imprezie PlayStation Experience, by na dwa miesiące przed premierą zaprezentować The Following – ogromne rozszerzenie do wydanego w styczniu Dying Light. Oprócz obszernego fragmentu rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej, deweloperzy zapowiedzieli także wydanie Edycji Rozszerzonej, która trafi do graczy 9 lutego, czyli tego samego dnia, co wspomniany dodatek.

Sam gameplay prezentuje to, co było zapowiadane od dawna: w The Following będzie sporo jazdy samochodami, ogromny, wiejski obszar oraz więcej broni. Auta uzbroimy według własnego uznania – możemy je wyposażyć chociażby w miotacz ognia czy coś na kształt paralizatora. Pojawią się karabiny maszynowe oraz kusze, a także nowi przeciwnicy. Ponadto akcja dodatku rozgrywać się będzie na wiejskich terenach niedaleko Harran, które łącznie zajmują terytorium większe niż całe miasto – choć oczywiście zrozumiałe jest, że nie są aż tak gęsto zabudowane.

Oprócz rozszerzenia zapowiedziano też Edycję Rozszerzoną Dying Light, zbierającą w jedną całość wszystkie DLC, czyli The Following, The Bozak Horde, Ultimate Survivor Bundle i Cuisine & Cargo, dodatkową zawartość z aktualizacji, tryb Be The Zombie oraz przepustkę sezonową. Jej koszt to 59,99 dolara i nawet pomimo faktu, że w momencie premiery tego wydania oryginalna wersja będzie już mieć na karku ponad rok, trudno uznać tę cenę za wygórowaną, Edycja Rozszerzona zostanie bowiem nieco ulepszona pod względem oprawy wizualnej oraz sztucznej inteligencji przeciwników. Pojawią się także nowe modele postaci niezależnych, animacje oraz ruchy parkour.

Edycja Rozszerzona nie tylko zbiera w całość wszystkie dodatki, ale i oferuje pomniejsze usprawnienia w mechanice i wyglądzie gry. - Dying Light - dodatek The Following oraz Edycja Rozszerzona zadebiutują 9 lutego - wiadomość - 2015-12-06
Edycja Rozszerzona nie tylko zbiera w całość wszystkie dodatki, ale i oferuje pomniejsze usprawnienia w mechanice i wyglądzie gry.

Premiera zarówno dodatku The Following, jak i Edycji Rozszerzonej została wyznaczona na 9 lutego na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Przypomnijmy, że wydane na początku tego roku Dying Light okazało się sukcesem – zebrało niezłe oceny (średnia not w serwisie Metacritic to 74/100) i sprzedało się w pięciu milionach egzemplarzy. Studio Techland nie zapowiedziało jeszcze kontynuacji, jednak jest to raczej tylko kwestia czasu – wrocławscy deweloperzy potwierdzili w jednym z wywiadów, że „dwójka” jest na razie na etapie planowania.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light
  2. Recenzja gry Dying Light – poważniejsze, lepsze i ładniejsze Dead Island
  3. Graliśmy w Dying Light: The Following – dodatek wielkości podstawowej gry