Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 17:32

autor: Norton

World of Tanks Blitz już na Windowsie 10

Na Windowsie 10 zadebiutował dziś World of Tanks Blitz. W wir wojennej zawieruchy rzucić się będą mogli posiadacze wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Microsoftu - zarówno pecetów, jak i smartfonów i tabletów.

World of Tanks Blitz już na Windowsie 10 - ilustracja #1

Na początku grudnia informowaliśmy o planach wydawniczych studia Wargaming, które dzisiaj doczekały się realizacji. Na Windowsa 10 zawitał bowiem jeden z niekwestionowanych mobilnych hitów ostatnich miesięcy – World of Tanks Blitz. Za sterem wirtualnego czołgu zasiąść mogą posiadacze wszystkich urządzeń (czyli komputerów PC, smartfonów i tabletów) z systemem operacyjnym ze stajni Microsoftu.

Jak było już wiadomo wcześniej, World of Tanks Blitz pozwoli nam na unicestwianie wrogich pojazdów opancerzonych w trybie 7 na 7 graczy (dla przypomnienia - w pecetowej wersji World of Tanks rozkład sił wynosi 15 do 15). Dla wyrównania szans posiadacze komputerów stacjonarnych będą walczyli między sobą, natomiast pozostali dostaną możliwość zagłębienia się w rozgrywkę wieloplatformową. Premiera na popularnych „okienkach” niesie też ze sobą usprawnienie sterowania dotykowego urządzeń mobilnych oraz wsparcie dla myszy i klawiatur na pecetów. Grę w pełnej krasie obrazuje poniższy trailer.

Kilka kwestii kronikarskich – World of Tanks Blitz jest mobilną odsłoną World of Tanks, giganta rynku MMO wydanego w roku 2011. Na element ofensywny gry składa się ponad 200 czołgów w czterech klasach – lekkich, średnich, ciężkich i niszczycielach. Na uwagę zasługuje pietyzm twórców – pojazdy są odwzorowane z wielką dbałością o detale i wyglądają jak swoje historyczne odpowiedniki. Według najnowszych statystyk gra została pobrana już ponad 40 000 000 razy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.