Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2015, 17:32

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

World of Tanks Blitz już na Windowsie 10

Na Windowsie 10 zadebiutował dziś World of Tanks Blitz. W wir wojennej zawieruchy rzucić się będą mogli posiadacze wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym Microsoftu - zarówno pecetów, jak i smartfonów i tabletów.

World of Tanks Blitz już na Windowsie 10 - ilustracja #1

Na początku grudnia informowaliśmy o planach wydawniczych studia Wargaming, które dzisiaj doczekały się realizacji. Na Windowsa 10 zawitał bowiem jeden z niekwestionowanych mobilnych hitów ostatnich miesięcy – World of Tanks Blitz. Za sterem wirtualnego czołgu zasiąść mogą posiadacze wszystkich urządzeń (czyli komputerów PC, smartfonów i tabletów) z systemem operacyjnym ze stajni Microsoftu.

Jak było już wiadomo wcześniej, World of Tanks Blitz pozwoli nam na unicestwianie wrogich pojazdów opancerzonych w trybie 7 na 7 graczy (dla przypomnienia - w pecetowej wersji World of Tanks rozkład sił wynosi 15 do 15). Dla wyrównania szans posiadacze komputerów stacjonarnych będą walczyli między sobą, natomiast pozostali dostaną możliwość zagłębienia się w rozgrywkę wieloplatformową. Premiera na popularnych „okienkach” niesie też ze sobą usprawnienie sterowania dotykowego urządzeń mobilnych oraz wsparcie dla myszy i klawiatur na pecetów. Grę w pełnej krasie obrazuje poniższy trailer.

Kilka kwestii kronikarskich – World of Tanks Blitz jest mobilną odsłoną World of Tanks, giganta rynku MMO wydanego w roku 2011. Na element ofensywny gry składa się ponad 200 czołgów w czterech klasach – lekkich, średnich, ciężkich i niszczycielach. Na uwagę zasługuje pietyzm twórców – pojazdy są odwzorowane z wielką dbałością o detale i wyglądają jak swoje historyczne odpowiedniki. Według najnowszych statystyk gra została pobrana już ponad 40 000 000 razy.