Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2015, 16:32

autor: Góral

World of Tanks Blitz wkrótce na Windowsie 10

Firma Wargaming poinformowała, że popularna gra mobilna World of Tanks Blitz wkrótce zagości także na urządzeniach działających w oparciu o system operacyjny Windows 10.

Znana do tej pory tylko z urządzeń mobilnych (iOS i Android) gra World of Tanks Blitz wkrótce zadebiutuje także na systemie operacyjnym Windows 10 – poinformowała firma Wargaming w przesłanej wiadomości prasowej. Produkcja ukazać ma się zarówno na smartfonach, tabletach, jak i komputerach PC, przy czym użytkownicy ostatniej z wymienionych wersji będą rywalizować tylko ze sobą, by nikt nie miał przewagi na polu bitwy. W pozostałych przypadkach możliwa ma być rozgrywka międzyplatformowa (iOS vs. Android vs. Windows 10). Jednocześnie pochwalono się, że wcześniejsze wydania zostały pobrane już ponad 35 milionów razy, a poza tym zanotowano także nowy rekord w liczbie osób grających w tym samym momencie, który obecnie wynosi ponad 100 tysięcy graczy.

World of Tanks Blitz wkrótce na Windowsie 10 - ilustracja #1

„World of Tanks Blitz zgromadziło dużą i aktywną społeczność globalną. Cieszymy się, iż możemy skorzystać z technologii i platformy dla graczy dostarczonej przez Microsoft, aby poszerzyć zasięg jeszcze bardziej. Wraz ze wsparciem dla Windows 10, zmienimy World of Tanks Blitz w prawdziwe doświadczenie międzyplatformowe, rozszerzymy możliwości w grze dla fanów i otworzymy uniwersum Wargaming.net na nową, liczną społeczność” – stwierdził Victor Kisły, prezes Wargaming.

World of Tanks Blitz to mobilna wersja popularnej gry World of Tanks znanej z komputerów PC i konsol. Tytuł ukazał się na rynku w połowie 2014 roku i obecnie oferuje zabawę w trybie 7 na 7 graczy, którzy mogą wybierać i przebierać w czterech klasach maszyn: lekkich, średnich, ciężkich i niszczycielach czołgów. Łącznie twórcy oddali do naszej dyspozycji ponad 190 pojazdów. Oczywiście wszystko to uzupełniają rozmaite mapy oraz emocjonująca rozgrywka, która jest bardziej dynamiczna, niż w normalnych „czołgach”. Po więcej szczegółów odsyłam do poniższego materiału wideo.