Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2015, 16:20

autor: Draug

Wieści ze świata (Rise of the Tomb Raider, Mortal Kombat X, Quantum Break, Oculus Rift, Xbox Elite) 1/12/2015

Dziś piszemy m.in. o sukcesach gry Rise of the Tomb Raider i kontrolera Xbox Elite oraz prezentacjach związanych z Mortal Kombat X, Quantum Break i Oculus VR na The Game Awards 2015. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rise of the Tomb Raider zadowolił Microsoft i Square Enix

Twórcy nie pochwalili się dotąd wynikami sprzedaży Rise of the Tomb Raider (wiemy tylko, że gra nie zrobiła furory w premierowym tygodniu w Wielkiej Brytanii), z czego płynie wniosek, iż wydanie tej produkcji w tym samym dniu, co Fallouta 4, i tylko na konsolach z rodziny Xbox jednak nie było najlepszym pomysłem. Niemniej, Brian Horton, reżyser omawianego tytułu, ma na ten temat inne zdanie. Na nieoficjalnym forum fanowskim serii Tomb Raider deweloper zapewnił, że zarówno studio Crystal Dynamics, jak i firmy Square Enix i Microsoft są bardzo zadowolone z Rise of the Tomb Raider – choć Horton odniósł się bardziej do ocen krytyków i odbioru graczy niż sprzedaży.

Mortal Kombat X – zapowiedź nowych DLC na TGA

Już od kilku miesięcy wiadomo, że w 2016 roku Mortal Kombat X będzie dalej rozwijany dodatkami poprzez wypuszczenie drugiego zestawu Kombat Pack. Tego, co znajdziemy w nowej paczce (a zwłaszcza jakie postacie), przypuszczalnie dowiemy się podczas gali The Game Awards 2015, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, 4 grudnia o 3:00 w nocy. Tak przynajmniej sugeruje wpis, jaki Ed Boon (dyrektor kreatywny w NetherRealm Studios) zamieścił ostatnio na Twitterze.

Wieści ze świata (Rise of the Tomb Raider, Mortal Kombat X, Quantum Break, Oculus Rift, Xbox Elite) 1/12/2015 - ilustracja #1

Quantum Break – nowy gameplay na The Game Awards

Również Quantum Break będzie jedną z gier pokazywanych w piątkowo-sobotnią noc podczas The Game Awards 2015. Zobaczymy nowy gameplay, a także kolejną prezentację serialu, który będzie przeplatał się z rozgrywką. Niniejsze ogłoszenie przekazał Geoff Keighley (organizator gali TGA) w filmiku opublikowanym na Twitterze.

Oculus VR szykuje „specjalne ogłoszenie” na TGA

I jeszcze jedna zapowiedź odnośnie The Game Awards 2015, ale tym razem niezwiązana bezpośrednio z żadną grą. Jak ujawniono przy okazji poniższego materiału wideo, na gali ma pojawić się Palmer Luckey, szef firmy Oculus VR, ze „specjalnym ogłoszeniem”. Bez wątpienia będzie ono dotyczyło gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, ale możemy tylko gdybać, o co dokładnie chodzi. Czyżbyśmy mieli poznać dokładną datę premiery urządzenia i/lub jego cenę?

Xbox Elite Controller sprzedaje się lepiej, niż oczekiwano

W odpowiedzi na pytanie gracza, zmartwionego brakiem sprzętu w sklepach, Phil Spencer wyjawił na Twitterze, że zapotrzebowanie posiadaczy Xboksa One na kontroler Xbox Elite (zaawansowany pad, który wypuszczono pod koniec października) przekroczyło oczekiwania Microsoftu. Jednocześnie zapewnił, że w najbliższych tygodniach urządzenie powinno trafić na rynek w większym nakładzie.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: