Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2015, 09:50

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

King’s Quest – dzisiaj premiera pierwszego epizodu

Dzisiaj odbędzie się premiera pierwszego epizodu gry King’s Quest - dziewiątej odsłony kultowego już cyklu gier przygodowych. Odcinek o nazwie A Knight to Remember udostępniony zostanie za około 10 godzin na pecetach i konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Jutro omawiana produkcja trafi również na sprzęt Microsoftu.

Dziś premiera pierwszego epizodu gry King’s Quest. - King’s Quest – dzisiaj premiera pierwszego epizodu - wiadomość - 2015-07-28
Dziś premiera pierwszego epizodu gry King’s Quest.
W skrócie o King’s Quest:
  • Producent: The Odd Gentlemen
  • Wydawca: Sierra Entertainment Inc.
  • Gatunek: przygodowa gra point-and-click
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, XONE, PS3, PS4

Fani King’s Quest, dziewiątej odsłony kultowego cyklu gier przygodowych, w końcu doczekali się premiery pierwszego epizodu wspomnianego tytułu. Odcinek pod tytułem A Knight to Remember dostępny będzie dziś na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. A mówiąc dokładniej, odblokowany zostanie za około 10 godzin – taka informacja widnieje w każdym razie na platformie Steam w momencie pisania tej wiadomości. Jutro gra pojawi się również na konsolach giganta z Redmond – Xbox 360 oraz Xbox One. Produkcja wyceniona została na 9,99 dolarów, czyli około 37 złotych.

Co istotne, King’s Quest można również kupić w formie zbiorczego wydania. Dostępna w przedsprzedaży paczka zawiera w sobie wszystkie pięć epizodów, jak również grywalny epilog. Complete Collection w przypadku komputerów PC wycenione zostało na 39,99 dolarów, a więc około 150 złotych. W sklepie Xbox Store całość kosztuje 169,99 złotych, natomiast posiadacze sprzętu Sony zobowiązani są zapłacić za omawianą edycję równe 169 złotych.

King’s Quest – dzisiaj premiera pierwszego epizodu - ilustracja #3

W King’s Quest gracze ponownie wcielają się w zamieszkującego świat fantasy króla Grahama. Tym razem jednak historia przedstawiona została w formie swoistej retrospekcji. W pierwszym epizodzie, A Knight to Remember, nasz bohater, jako młody poszukiwacz przygód, bierze udział w turnieju rycerskim, aby dowieść swojej niezłomnej odwagi i ogromnego męstwa.

Pozostałe części omawianego tytułu zadebiutują w ciągu następnych miesięcy na przestrzeni bieżącego i kolejnego roku.