Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2015, 21:59

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-25 lipca 2015 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier rodzimi dystrybutorzy zapowiedzieli wydanie kilku produkcji, wzbogaceniu uległa jedna z tanich serii i dowiedzieliśmy się, że kilku deweloperów ma wkrótce ujawnić swoje następne projekty.

Podczas targów Gamescom studio Techland zapowie duży dodatek do Dying Light. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-25 lipca 2015 r.) - wiadomość - 2015-07-27
Podczas targów Gamescom studio Techland zapowie duży dodatek do Dying Light.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyło Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide, czyli pierwszy duży dodatek do zeszłorocznej turowej strategii studia Firaxis.

Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i dostępna będzie w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Lokalizację opracuje firma QLOC S.A., a premiera nastąpi jesienią tego roku.

WWE 2K16

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-25 lipca 2015 r.) - ilustracja #3

Cenega wyda w naszym kraju również WWE 2K16, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii wrestlingowej. Produkcja ukaże się 30 listopada tego roku, w angielskiej wersji językowej na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

Tanie serie

Stalowa seria

Wydawana przez firmę Techland Stalowa Seria wzbogaciła się o dwie nowe produkcje:

  1. StarDrive 2
  2. TOXIKK

Obie pozycje dostępne są tylko na PC i kosztują 49,90 złotych. Warto wspomnieć, że kupujący TOXIKK nabywają wczesną wersję produkcji, będącą obecnie w Steam Early Access.

Pozostałe wieści

Nadchodzi wielki dodatek do Dying Light

Studio Techland poinformowało, że pracuje nad dużym dodatkiem do przebojowego Dying Light. Na razie nie udostępniono zbyt wielu konkretów, gdyż rozszerzenie ma zostać oficjalnie zapowiedziane podczas tegorocznej edycji targów Gamescom.

Sniper: Ghost Warrior 3 - obejrzyj 24-minutowy gameplay z komentarzem twórców

Polskie studio CI Games opublikowało obszerny materiał video z gry Sniper: Ghost Warrior 3. Filmik stanowi trwający 24 minuty zapis rozgrywki, któremu towarzyszy komentarz twórców. Możemy na nim zobaczyć m.in. ulepszenia grafiki oraz sporo nowych funkcji, takich jak np. tryb Scout pozwalający zobaczyć ślady pozostawione przez wrogów i podłożone przez nich miny.

Przypomnijmy, że Sniper: Ghost Warrior 3 powstaje z myślą o pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

Zaginięcie Ethana Cartera na PlayStation 4 zwróciło się dwukrotnie w ciągu tygodnia od premiery

Studio The Astronauts ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że w ciągu tygodnia od premiery gry Zaginięcie Ethana Cartera na PlayStation 4, koszty produkcji konsolowej wersji zwróciły się dwukrotnie.

Nie podano konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy, ale zdradzono za to, że przenoszenie gry na PlayStation 4 zajęło 10 miesięcy. Trwało to tak długo, gdyż autorzy wprowadzili sporo poprawek i przestawili projekt z silnika Unreal Engine 3 na Unreal Engine 4. Wszystkie te ulepszenia za kilka tygodni trafią również do wersji pecetowej dzięki darmowej aktualizacji.

Tomasz Gop został odsunięty od Lords of the Fallen 2 i opuścił CI Games

Marek Tymiński, czyli prezes CI Games, poinformował, że od prac nad Lords of the Fallen 2 odsunięty został Tomasz Gop – producent wykonawczy pierwszej odsłony, który był niejako twarzą całego projektu. Powodem tej decyzji był brak porozumienia względem kierunku, w jakim ma być rozwijana ta marka.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu CI Games ogłosiło także, że gra powstanie we współpracy z innym studiem niż zaangażowane w stworzenie „jedynki” Deck13 Interactive. Na razie nie wiemy, czy wszystkie te przetasowania wpłyną na datę premiery, która planowana jest na 2017 rok.

Twórcy Kholat i Wiedźmina 3 wspólnie tworzą grę

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-25 lipca 2015 r.) - ilustracja #7

Znane z horroru Kholat polskie studio IMGN.PRO nawiązało współpracę z rodzimym zespołem Fool’s Theory, składającym się z osób, które w przeszłości tworzyły takie gry, jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Ancient Space czy Hard West. Obie firmy wspólnymi siłami opracują nowy projekt korzystający z silnika Unreal Engine 4 i będący „fuzją kilku izometrycznych gatunków. Więcej informacji pojawić się ma już wkrótce.

Ciekawe linki