Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 08:01

autor: Adrian Werner

Tacoma - nowy zwiastun gry twórców Gone Home i informacje o zmianach w rozgrywce

Znane z Gone Home studio The Fullbright Company pokazało na targach E3 nowy zwiastun z przygodówki science-fiction Tacoma. Zespół poinformował również, że wprowadził istotne zmiany w mechanizmach rozgrywki.

Opracowana przez studio The Fullbright Company gra Gone Home okazała się sporym sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw bardzo pozytywnych recenzji. Dlatego wiele osób z zainteresowaniem wypatruje następnego projektu tego zespołu, czyli przygodówki Tacoma. Twórcy stawili się na targi E3 z nowym zwiastunem projektu oraz poinformowali, że wprowadzili istotne zmiany w jego mechanizmach rozgrywki.

Przypomnijmy, że w Tacoma eksplorować będziemy opuszczoną stację kosmiczną, próbując odkryć, co stało się z jej mieszkańcami. Pomogą nam w tym pozostawione przez nich awatary widoczne dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości. Początkowo gracz miał jedynie biernie obserwować ich zachowania i wyciągać na tej podstawie wnioski o losie osób, które je stworzyły. Po udostępnieniu wczesnej wersji gry niewielkiej grupie osób twórcy zrozumieli jednak, że takie rozwiązanie jest problematyczne i dlatego postanowili gruntownie przerobić system interakcji z awatarami.

Osiągnięto to poprzez wyposażenie postaci gracza w mechanizm pozwalający na przewijanie w tył i do przodu odgrywanych przez awatary zachowań. To sprawi, że otrzymamy wrażenie większej interaktywności podczas zabawy, a jednocześnie umożliwi autorom stworzenie znacznie dłuższych i bardziej skomplikowanych scenek dla postaci.

Interakcje z awatarami pozwolą nam poznać historie dawnych mieszkańców stacji. - Tacoma - nowy zwiastun gry twórców Gone Home i informacje o zmianach w rozgrywce  - wiadomość - 2016-06-14
Interakcje z awatarami pozwolą nam poznać historie dawnych mieszkańców stacji.

Przypomnijmy, że Tacoma zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Wprowadzenie opisanych zmian w mechanizmach rozgrywki okazało się na tyle czasochłonne, że premiera gry została przełożona na przyszły rok.

  1. Oficjalna strona gry