Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PCXSX
Okładka The Invincible (PS5)

Niezwyciężony

The Invincible

The Invincible (Niezwyciężony) to retrofuturystyczny thriller science fiction na motywach powieści Stanisława Lema o tym samym tytule, zrealizowany jako przygodówka FPP. Gracz trafia na pustynną planetę Regis III, gdzie musi zbadać sprawę zaginionego statku.

Przygodowe | FPP | science fiction | thriller | książki | polskie | indie | Find Your Next Game

Okładka The Invincible (PS5)

data premiery gry:

2021

PC PS5 XSX
Find Your Next Game 2020

The Invincible to pierwszoosobowy retrofuturystyczny thriller, będący adaptacją powieści Stanisława Lema o tym samym tytule. Za produkcję odpowiada debiutujące studio Starward Industries, w którego szeregach znajdują się deweloperzy pracujący wcześniej nad takimi produkcjami jak Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3 i Dying Light.

Fabuła

Akcja przedstawiona w The Invincible odbywa się przed nastaniem ery cyfrowej. Oznacza to, że cały wysoce zaawansowany sprzęt pojawiający się w grze oparty jest o technologię analogową.

W The Invincible gracz wciela się w członka grupy prowadzącej międzygwiezdną misję badawczą. Niestety zadanie przerwa im wezwanie ratunkowe pochodzące z ze statku, który zaginął na Regis III. Po wylądowaniu okazuje się, że planeta ta nie jest najprzyjaźniejszym miejscem w galaktyce i skrywa wiele mrocznych sekretów. Dodatkowo wraz z poznawaniem losów poszukiwanej załogi okazuje się, że miejsce to jest zamieszkane przez wrogo nastawione nieorganiczne istoty.

Fabuła przedstawiona w produkcji ma charakter nieliniowy, a jej przebieg zmienia się w zależności od decyzji podejmowanych przez gracza w toku przygody. Wraz z biegiem historii poznajemy także przeszłość poszczególnych członków ekipy badawczej.

Kwestie techniczne

The Invincible powstało na silniku Unreal Engine. Oprawa graficzna inspirowana jest stylistyką z czasów Zimnej Wojny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe The Invincible

16+

Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema
Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema

wiadomość15 września 2020

Z okazji 99. urodzin Stanisława Lema zapowiedziano grę Niezwyciężony, inspirowaną powieścią science fiction o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada debiutujące studio Starward Industries.

Polskie studio stworzy grę na podstawie książki Stanisława Lema
Polskie studio stworzy grę na podstawie książki Stanisława Lema

wiadomość30 maja 2019

Rodzime studio Starward Industries zakupiło prawa licencyjne do jednej z najważniejszych książek Stanisława Lema (przypuszczalnie Solaris). Jej fabuła zostanie opowiedziana językiem pierwszoosobowej przygodówki na PC, PS4 i XOne.

PC
PS5
XSX