Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5XSX
Okładka The Invincible (PC)
OkładkaThe Invincible (PC)

Niezwyciężony

The Invincible

The Invincible (Niezwyciężony) to retrofuturystyczny thriller science fiction na motywach powieści Stanisława Lema o tym samym tytule, zrealizowany jako przygodówka FPP. Gracz trafia na pustynną planetę Regis III, gdzie musi zbadać sprawę zaginionego statku.

Przygodowe | FPP | science fiction | thriller | książki | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niezwyciężony Premiera

2022

PC PS5 XSX

Gry podobne do Niezwyciężony

The Solus Project

Gone Home

Tacoma

The Invincible to pierwszoosobowy retrofuturystyczny thriller, będący adaptacją powieści Stanisława Lema Niezwyciężony. Za produkcję odpowiada debiutujące studio Starward Industries, w którego szeregach znajdują się deweloperzy pracujący wcześniej nad takimi produkcjami jak Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3 czy Dying Light.

Fabuła

Świat ukazany w The Invincible rozwijał się inaczej niż nasz – nigdy nie nastała w nim era cyfrowa. Oznacza to, że cały wysoce zaawansowany sprzęt pojawiający się w grze oparty jest o technologię analogową.

Gracz wciela się w Yasnę - członkinię grupy prowadzącej międzygwiezdną misję badawczą. Wraz z rozpoczęciem przygody budzi się ona na obcej planecie Regis III. Nie pamięta, jak się tutaj znalazła, ale wie, że nie przybyła w to miejsce sama. Pozostali członkowie załogi zniknęli jednak bez śladu i bohaterka będzie musiała ich odnaleźć.

Wraz z poznawaniem losów poszukiwanej załogi szybko okazuje się, że Regis III jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Nie tylko znajdują się tutaj agenci wrogiego ludzkiego imperium, ale co gorsza, szybko okazuje się, że planeta zamieszkana jest przez agresywne nieorganiczne istoty.

Mechanika

W The Invincible gracz zajmuje się głównie eksploracją, poznawaniem fabuły oraz pokonywaniem wyzwań logicznych i zręcznościowych. Podczas rozgrywki naszej postaci pomaga Astrogator, służący pomocnymi radami przez radio. Możemy także korzystać z mechanicznej sondy oraz zestawu analogowych maszyn, ułatwiających pokonywanie przeszkód.

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Fabuła przedstawiona w produkcji ma charakter nieliniowy, a jej przebieg zmienia się w zależności od decyzji podejmowanych przez gracza w toku przygody. Wraz z biegiem historii poznajemy także przeszłość poszczególnych członków ekipy badawczej.

Kwestie techniczne

The Invincible powstało na silniku Unreal Engine. Oprawa graficzna utrzymana jest w klimacie retrofuturystycznym, inspirowanym stylistyką z powieści i filmów science fiction z początków zimnej wojny.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Niezwyciężony: 16+

PC
PS5
XSX