Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2021, 09:15

Outer Wilds: Echoes of the Eye - gra roku BAFTA 2019 otrzyma dodatek

Firma Annapurna Interactive i studio Mobius Digital zapowiedziały dodatek Echoes of the Eye do Outer Wilds, czyli kosmicznej przygodówki, która otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszej gry 2019 roku.

OUTER WILDS: ECHOES OF THE EYE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Mobius Digital
  • Wydawca: Annapurna Interactive
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  • Data premiery na PC, XONE, PS4: 28 września 2021 r.
  • Data premiery na Switch: końcówka 2021 r.

Minionej nocy odbyła się wirtualna prezentacja firmy Annapurna Interactive. Jednym z najciekawszych projektów zapowiedzianych podczas tego pokazu okazało się Outer Wilds: Echoes of the Eye, czyli dodatek do wyśmienitej przygodówki studia Mobius Digital, która zdobyła nagrodę BAFTA dla najlepszej produkcji 2019 roku.

Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do zabawy potrzebna będzie pełna wersja Outer Wilds. Na premierę nie będziemy musieli czekać długo. Produkcja ukaże się 28 września tego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w dodatek zagrają także posiadacze Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5. W planach jest również wydanie na Nintendo Switch, ale ono zadebiutuje na rynku pod koniec roku.

Warto dodać, że pecetowa wersja Outer Wilds: Echoes of the Eye zadebiutuje równocześnie w Epic Games Store i na Steamie. To ważne, gdyż podstawowe wydanie gry było rocznym exclusive’em dla pierwszego z tych sklepów. W przypadku dodatku tak nie będzie.

Niestety zapowiedzi projektu nie towarzyszyło zbyt wiele konkretów odnośnie jego zawartości. Pokazano tajemniczy teaser i ogłoszono, że elementy z Echoes of the Eye zostaną wplecione w strukturę głównego Outer Wilds. Fabuła dodatku obracać się ma wokół anomalii, której członkowie programu kosmicznego nie są w stanie powiązać z żadnym ze znanych miejsc układu planetarnego. Aby odkryć co stoi za tym fenomenem, będziemy musieli zmierzyć się z najmroczniejszymi tajemnicami najdalszych rubieży kosmosu.

  1. Oficjalna strona gry