Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Ghostrunner (PC)

Ghostrunner

Gra akcji FPP polskiego studia One More Level. W Ghostrunner trafiamy do cyberpunkowego miasta rządzonego twardą ręką przez niejakiego Klucznika. Na rozgrywkę składa się parkourowe przemierzanie poziomów oraz eliminowanie przeciwników z użyciem broni białej i specjalnych mocy.

Akcji | FPP | cyberpunk | science fiction | polskie | indie | parkour

Okładka Ghostrunner (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Ghostrunner to gra akcji opracowana przez polskie studio One More Level. Mowa o deweloperach mających w swoim portfolio między innymi ciepło przyjętą grę God's Trigger.

Fabuła

Ghostrunner przenosi nas do świata zniszczonego w wyniku globalnego kataklizmu; ostatnim bastionem ludzkości jest miasto znajdujące się w gigantycznej wieży. Jego konstruktor, znany jako Architekt, zmarł przed laty w tajemniczych okolicznościach, a teraz rządy twardej ręki sprawuje niejaki Klucznik. Społeczeństwo jest podzielone na kasty, a przynależność do nich determinują implanty wszczepione danej osobie w dzieciństwie; poza tym królują tu przemoc i ubóstwo. Wszystko to sprawiło, że z czasem uciemiężeni obywatele zdecydowali się wszcząć bunt.

W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami pozwalającymi mu walczyć zarówno w świecie fizycznym, jak i w cyberprzestrzeni, przez co jako jedyny jest w stanie stawić czoła Klucznikowi. Protagonista wspina się więc na kolejne piętra wieży, jednocześnie odkrywając zarówno dotyczące jej sekrety, jak i tajemnice na temat własnej przeszłości.

Mechanika

W grze Ghostrunner akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przemierzamy ponure lokacje rozświetlane blaskiem kolorowych neonów. Eksplorację uatrakcyjnia możliwość wspinaczki na elementy otoczenia, przeskakiwania nad przepaściami, a nawet biegania po ścianach. Poza tym protagonista dysponuje swoistym „biczem energetycznym” pozwalającym mu na pokonywanie w powietrzu większych odległości oraz przydatnym w trakcie starć. Oponentów możemy eliminować z zaskoczenia bądź w otwartej walce, korzystając z broni białej. Co ciekawe, jeden celny atak wystarczy, by zabić przeciwnika. Ponadto twórcy pozwalają nam na spowalnianie czasu, na przykład po to, by w porę uniknąć ostrzału.

Kwestie techniczne

Ghostrunner posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się może zarówno jej kierunek artystyczny, jak i szczegółowe tekstury czy wreszcie animacje bohatera i jego przeciwników. Jej dopełnieniem jest wpadający w ucho, klimatyczny soundtrack potęgujący szybkie tempo rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghostrunner

Wymagania wiekowe Ghostrunner

18+

Wymagania sprzętowe Ghostrunner

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6570 lub lepsza, Windows 7 64-bit

Ghostrunner - polska cyberpunkowa gra akcji na pierwszym gameplayu
Ghostrunner - polska cyberpunkowa gra akcji na pierwszym gameplayu

wiadomość23 sierpnia 2019

Zobaczyliśmy pierwszy fragment rozgrywki Ghostrunnera, czyli polskiej gry akcji w klimatach cyberpunku. Na przedstawionym materiale poznajemy początek historii głównego bohatera oraz możemy zobaczyć jego podstawowe umiejętności w akcji.

Ujawniono Ghostrunner – polską cyberpunkową grę akcji
Ujawniono Ghostrunner – polską cyberpunkową grę akcji

wiadomość19 sierpnia 2019

Polskie studio One More Level zapowiedziało cyberpunkową grę akcji pod tytułem Ghostrunner. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a budzi skojarzenia z takimi pozycjami, jak seria Dishonored czy anulowany przez Bethesdę Prey 2 od Human Head Studios.

PC
PS4
XONE