Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 12:50

Subnautica: Below Zero - pierwsze recenzje samodzielnego DLC

Subnautica Below Zero zadebiutowała i została obsypana recenzjami. W większości bardzo pozytywnymi. Unknown Worlds Entertainment ma co świętować.

Po ponad dwóch latach we wczesnym dostępie Subnautica: Below Zero dziś oficjalnie zadebiutowała. Produkcja Unknown Worlds Entertainment jest samodzielnym dodatkiem do gry Subnautica, która zasłynęła jako nieszablonowy survival, ze względu na swój unikatowy świat i oferowany przezeń klimat. Eksploracja podwodnego, pełnego mroku i tajemnic (niektórych bardzo agresywnych) świata porwała wielu fanów nie tylko survivali, lecz także psychologicznych horrorów.

Subnautica: Below Zero - wybrane opinie recenzentów

Samodzielny dodatek Below Zero wprowadza do gry między innymi możliwość eksploracji również mroźnej powierzchni nieznanej planety, na której przyszło nam się rozbić, oraz dodatkowy parametr - temperaturę ciała postaci kierowanej przez gracza (na wypadek, gdyby próba utrzymania pozostałych pasków na przyzwoitym poziomie była zbyt mało wymagającym wyzwaniem). Nowości i zmian w rozgrywce jest więcej, jednak warto pamiętać, że nie jest to pełnoprawna gra, a jedynie samodzielne rozszerzenie podstawowej Subnautiki, więc nie należy oczekiwać cudów. Mając ten fakt na uwadze, recenzenci wyrażają się o Below Zero bardzo pochlebnie, a gra może się obecnie pochwalić średnią ocen 83/100 w serwisie Metacritic.

Oryginalna Subnautica jest jedną z tych gier, które chciałbym wymazać z pamięci, by móc doświadczyć jej po raz pierwszy jeszcze raz. Niestety nikt jeszcze nie potrafi tego zrobić bez dość poważnych efektów ubocznych, ale Subnautica: Below Zero jest drugą najlepszą rzeczą - nawet jeśli jest nieco mniejsza, daje nam cały nowy wodny sektor, w którym musimy przetrwać, eksplorować, craftować i budować niesamowite bazy, a który jest równie porywający, jak w oryginale - IGN, ocena 9/10.

Below Zero to nie krok wstecz, lecz jeszcze bardziej dopracowane doświadczenie niż poprzednio. Zarówno w przypadku rozgrywki, jak i fabuły nie jest może lepszą grą niż sama Subnautica, ale zdecydowanie jest równie dobra - Game Rant, ocena 9/10.

Below Zero może nie ulepsza Subnautiki, ale wciąż jest świetną grą [...] Design dźwięku w tej grze jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek usłyszałem, a dodaję ten fakt dopiero podczas podsumowania recenzji, co powinno dać Wam jakieś wyobrażenie, jak niesamowicie dobre jest Below Zero - PC Gamer, ocena 8,6/10.

Subnautica: Below Zero od dziś dostępna jest w całej swej okazałości na PC, konsolach Xbox One, XSX, PS4, PS5 oraz Nintendo Switch. Niestety obecnie w grze nie uświadczymy polskiej wersji językowej, jednakże ma ona zostać dodana w jednej z nadchodzących aktualizacji.