Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2021, 13:21

autor: Karol Laska

Specjalny odcinek Przyjaciół jeszcze w maju. Gwiazda Gry o tron oraz Lady Gaga w obsadzie

Wiemy, kiedy zadebiutuje specjalny epizod serialu Przyjaciele. Potwierdzono także gościnny udział wielu gwiazd - od aktora znanego z Gry o tron, Kita Haringtona, aż po popularną piosenkarkę popową Lady Gagę.

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że specjalny odcinek kultowego sitcomu Przyjaciele zbliża się wielkimi krokami i się nie myliliśmy. Po paru opóźnieniach związanych z pandemią koronawirusa w końcu ogłoszono datę premiery bonusowego epizodu serialu. Ten obejrzymy 27 maja na platformie HBO Max (nie jest ona aktualnie dostępna w Polsce). Wiemy to chociażby od jednej z gwiazd dzieła, Davida Schwimmera, który opublikował na swoim koncie twitterowym oficjalny teaser odcinka z charakterystyczną muzyką z intra w tle.

Wiemy już także mniej więcej, o jakich niespodziankach wspominała ostatnio Courteney Cox, odtwórczyni roli Moniki Geller. Będą to gościnne występy znanych gwiazd show businessu. Wśród nich zauważyć można chociażby Kita Haringtona, czyli Jona Snowa z Gry o tron, piosenkarkę Lady Gagę, członków koreańskiego boysbandu BTS czy pakistańską działaczkę na rzecz praw kobiet, Malalę Yousafzai (via Engadget).

Co ci wszyscy celebryci będą robić w jednym, choć należy pamiętać, że godzinnym odcinku? Jeszcze nie wiemy, ale taki skład potwierdza tylko, że specjalny epizod przyjaciół nie będzie klasyczną historią opartą na konkretnym scenariuszu, tylko czymś w rodzaju telewizyjnego reality show. Dlatego też zapewne za produkcję i reżyserię odcinka odpowiada Ben Winston, który działałał chociażby przy The Late Late Show wtih James Corden.

Do głównych ról, oprócz Schwimmera oraz Cox, powrócą Matthew Perry, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow oraz Matt LeBlanc. Na drugim planie zobaczymy także Elliotta Goulda, Toma Sellecka, Reese Witherspoon i Christinę Picles.

  1. Gwiazda Przyjaciół odtworzyła kultową scenę z serialu - taniec z indykiem na głowie
  2. Strona internetowa serialu Przyjaciele

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej