Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitchPCPS4XONE
Okładka Green Hell (Switch)

Green Hell

Gra survivalowa, w której trafiamy w samo serce amazońskiej dżungli. By przeżyć w Green Hell, musimy nie tylko zdobywać wodę i pożywienie, lecz również nauczyć się rozpalać ogień, polować, a także wytwarzać przydatne elementy ekwipunku oraz budować schronienia.

Symulacje | FPP | survival | polskie | indie | kooperacja | crafting

Okładka Green Hell (Switch)

data premiery gry:

5wrz2019

PC

8paź2020

Switch

2021

PS4 XONE

Green Hell jest grą survivalową, opracowaną przez niezależny polski zespół Creepy Jar; w jego skład wchodzą osoby, które wcześniej pracowały między innymi nad Dying Light oraz grami z serii Dead Island.

Fabuła

W trakcie zabawy w Green Hell wcielamy się w nieszczęśnika pozostawionego na pastwę losu w amazońskiej dżungli. Chcąc ujść z życiem, bohater (początkowo wyposażony jedynie w radio, z którego przemawia do niego ukochana) musi od podstaw nauczyć się sztuki przetrwania.

Mechanika

W Green Hell akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Naszym głównym zadaniem jest dbanie o wodę i pożywienie dla bohatera, gdyż bez nich nie będzie on w stanie zbyt długo przeżyć. Następnie musimy nauczyć się rozpalać ogień, łowić ryby i polować, czy wreszcie wykorzystywać zebrane surowce do wytwarzania przedmiotów (z bronią na czele) i pułapek oraz budowy schronień; poza tym możemy zająć się uprawą ziemi – wszystko po to, by zwiększyć swoje szanse na przeżycie.

Nawet najbardziej doświadczony survivalowiec nie uszedłby jednak z takiej przygody bez szwanku, w związku z czym protagonista czasami odnosi rany (choćby w starciach z drapieżnikami) i pada ofiarą chorób lub pasożytów; takie sytuacje odciskają piętno na jego psychice, mogąc nawet doprowadzić go do szaleństwa. Warto więc mieć oko na jego kondycję psychofizyczną i jak najczęściej korzystać z trybu „kontroli ciała” (ang. „body inspection”), w którym możemy nie tylko zdiagnozować problemy, ale też uporać się z nimi.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Green Hell autorzy przygotowali kompleksową symulację amazońskiej dżungli; aktywność zwierząt zależy od pory dnia i warunków atmosferycznych, z kolei środowisko zmienia się pod wpływem naszych działań. Tytuł może się pochwalić również grafiką wysokiej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,5 / 10 na podstawie 648 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 1161 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Green Hell

18+

Wymagania sprzętowe Green Hell

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Green Hell - polski przebój otrzyma darmowy dodatek
Green Hell - polski przebój otrzyma darmowy dodatek

wiadomość1 września 2020

Polskie studio Creepy Jar zapowiedziało darmowy dodatek The Spirits of Amazonia do gry Green Hell. Ujawniono również, że kolejną produkcją zespołu będzie survivalowy projekt Chimera.

Świetna sprzedaż polskiego Green Hell
Świetna sprzedaż polskiego Green Hell

wiadomość15 kwietnia 2020

Green Hell od polskiego studia Creepy Jar rozeszło się już w przeszło 580 tysiącach egzemplarzy. 180 tysięcy sztuk tego pierwszoosobowego survivalu sprzedało się tylko na przestrzeni minionego tygodnia, kiedy to pojawiła się w nim czteroosobowa kooperacja.

Green Hell z trybem coop bije rekordy popularności na Steamie
Green Hell z trybem coop bije rekordy popularności na Steamie

wiadomość9 kwietnia 2020

Po premierze aktualizacji wprowadzającej tryb współpracy gra Green Hell odnotowała znaczny wzrost sprzedaży na platformie Steam. Poza tym zdołała przyciągnąć przed ekrany rekordową liczbę osób.

Green Hell nadal nieźle się sprzedaje, podano dane ze Steama
Green Hell nadal nieźle się sprzedaje, podano dane ze Steama

wiadomość16 stycznia 2020

Polska firma Creepy Jar ujawniła w najnowszym raporcie spółki, że gra Green Hell wciąż wzbudza zainteresowanie graczy. Dowiedzieliśmy się, że liczba sprzedanych egzemplarzy na platformie Steam wyniosła ponad 350 tysięcy.

Green Hell sukcesem - ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy
Green Hell sukcesem - ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy

wiadomość22 października 2019

Survival Green Hell polskiego studia Creepy Jar okazał się sporym sukcesem. Firma poinformowała o kilkuset tysiącach sprzedanych kopii ponad miesiąc po premierze pełnej wersji gry.

PC
Switch
PS4
XONE