Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Green Hell (PC)

Green Hell PC

Gra survivalowa, w której trafiamy w samo serce amazońskiej dżungli. By przeżyć w Green Hell, musimy nie tylko zdobywać wodę i pożywienie, lecz również nauczyć się rozpalać ogień, polować, a także wytwarzać przydatne elementy ekwipunku oraz budować schronienia.

Symulacje | FPP | survival | polskie | indie | crafting

PC Windows
Okładka Green Hell (PC)

producent: Creepy Jar

wydawca: Creepy Jar

Strona oficjalna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2018

wczesny dostęp

marzec2019

marzec2019

Steam

Green Hell jest grą survivalową, opracowaną przez niezależny polski zespół Creepy Jar; w jego skład wchodzą osoby, które wcześniej pracowały między innymi nad Dying Light oraz grami z serii Dead Island. Tytuł pojawił się na platformie PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Green Hell wcielamy się w nieszczęśnika pozostawionego na pastwę losu w amazońskiej dżungli. Chcąc ujść z życiem, bohater (początkowo wyposażony jedynie w radio, z którego przemawia do niego ukochana) musi od podstaw nauczyć się sztuki przetrwania.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Green Hell akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Naszym głównym zadaniem jest dbanie o wodę i pożywienie dla bohatera, gdyż bez nich nie będzie on w stanie zbyt długo przeżyć. Następnie musimy nauczyć się rozpalać ogień, łowić ryby i polować, czy wreszcie wykorzystywać zebrane surowce do wytwarzania przedmiotów (z bronią na czele) i pułapek oraz budowy schronień; poza tym możemy zająć się uprawą ziemi – wszystko po to, by zwiększyć swoje szanse na przeżycie.

Nawet najbardziej doświadczony survivalowiec nie uszedłby jednak z takiej przygody bez szwanku, w związku z czym protagonista czasami odnosi rany (choćby w starciach z drapieżnikami) i pada ofiarą chorób lub pasożytów; takie sytuacje odciskają piętno na jego psychice, mogąc nawet doprowadzić go do szaleństwa. Warto więc mieć oko na jego kondycję psychofizyczną i jak najczęściej korzystać z trybu „kontroli ciała” (ang. „body inspection”), w którym możemy nie tylko zdiagnozować problemy, ale też uporać się z nimi.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Green Hell autorzy przygotowali kompleksową symulację amazońskiej dżungli; aktywność zwierząt zależy od pory dnia i warunków atmosferycznych, z kolei środowisko zmienia się pod wpływem naszych działań. Tytuł może się pochwalić również grafiką wysokiej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Green Hell

Wymagania wiekowe Green Hell

16+

Wymagania sprzętowe Green Hell

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon RX 460 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Green Hell - sukces survivalu spod Warszawy
Green Hell - sukces survivalu spod Warszawy

wiadomość10 października 2018

Green Hell może pochwalić się pierwszym sukcesem. Survival od polskiego studia Creepy Jar w nieco ponad miesiąc od premiery we wczesnym dostępie sprzedał się w niemal 100 tysiącach kopii. Tym samym zwróciły się koszty produkcji i marketingu.

Green Hell – polski survival z Wczesnym Dostępem i wymaganiami sprzętowymi
Green Hell – polski survival z Wczesnym Dostępem i wymaganiami sprzętowymi

wiadomość25 lipca 2018

Rodzimy deweloper Creepy Jar właśnie zdradził datę rozpoczęcia Wczesnego Dostępu do swojej survivalowej gry Green Hell. Amazońską dżunglę odwiedzimy pod koniec sierpnia, twórcy przy okazji wyznaczyli kierunki rozwoju gry i podali wymagania sprzętowe.

Poznajcie Green Hell, czyli amazoński survival rodem z Polski
Poznajcie Green Hell, czyli amazoński survival rodem z Polski

wiadomość17 maja 2018

Green Hell to debiutancki projekt polskiej ekipy Creepy Jar. Deweloperzy, którzy wcześniej pracowali między innymi nad Dead Island czy Dying Light, chcą nam urządzić szkołę przetrwania w amazońskiej dżungli.