Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 16:32

autor: Vergil

Zapowiedziano Below Zero – samodzielny dodatek do gry Subnautica

Ciepło przyjęta gra Subnautica doczeka się samodzielnego rozszerzenia. Ekipa Unknown Worlds Entertainment pracuje nad dodatkiem zatytułowanym Below Zero, który w nadchodzących miesiącach zostanie udostępniony w ramach Wczesnego Dostępu.

Zespół Unknown Worlds Entertainment zapowiedział rozszerzenie do gry Subnautica, zatytułowane Below Zero. Dodatek nie będzie wymagał do działania „podstawki”. Podobnie jak ona, najpierw zadebiutuje we Wczesnym Dostępie (co ma nastąpić w ciągu „nadchodzących miesięcy”), gdzie doczeka się szeregu aktualizacji tworzonych w oparciu o sugestie graczy. Jego premiera odbędzie się natomiast dopiero wówczas, gdy twórcy dojdą do wniosku, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Autorzy nie wspominają jeszcze o platformach, na które trafi omawiana pozycja – obecnie pewniakiem są jedynie komputery osobiste. Warto jednak pamiętać, że w niedalekiej przyszłości oryginalna Subnautica ma trafić na PlayStation 4 oraz Xboksa One – istnieje więc szansa, że prędzej czy później i Below Zero zaznaczy na nich swoją obecność.

Raz na wozie, raz… na lodzie? - Zapowiedziano Below Zero – samodzielny dodatek do gry Subnautica - wiadomość - 2018-08-30
Raz na wozie, raz… na lodzie?

Akcja dodatku Subnautica: Below Zero zostanie osadzona po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Tym razem trafimy na skute lodem tereny planety 4546B, a na splądrowanie będą czekać zarówno lokacje podwodne, jak i obszary znajdujące się na powierzchni. Jak wynika z opublikowanych materiałów, te ostatnie przemierzymy na pokładzie poduszkowca lub niewielkiego mecha.

Pomimo że wiele elementów omawianego add-onu wciąż nie opuściło stołu kreślarskiego i nie wiadomo, czy pojawią się w jego pełnej wersji, zgodnie ze słowami deweloperów powinniśmy w nim znaleźć nie tylko znane i lubiane mechanizmy (jak budowa bazy i swobodna eksploracja), lecz także szereg nowych, pokroju konieczności dbania o temperaturę ciała bohatera. Ponadto autorzy mówią między innymi o większej liczbie udźwiękowionych ścieżek dialogowych, co uatrakcyjni proces zapoznawania się z opowiedzianą przez nich historią.

W dodatku Subnautica: Below Zero nie zabraknie podwodnych lokacji czekających na splądrowanie. - Zapowiedziano Below Zero – samodzielny dodatek do gry Subnautica - wiadomość - 2018-08-30
W dodatku Subnautica: Below Zero nie zabraknie podwodnych lokacji czekających na splądrowanie.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że twórcy zachęcają fanów do odwiedzania ich profilu w serwisie Trello, gdzie mogą się doszukać rozmaitych informacji na temat obecnego stanu projektu i jego zawartości. Warto jednak uważać na potencjalne spoilery.

  1. Oficjalna strona internetowa dodatku Subnautica: Below Zero