Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2019, 07:54

autor: Adrian Werner

Wiedźmin (Netflix) - posłuchaj dwóch utworów z soundtracku

Kompozytorki Sonya Belousova oraz Giona Ostinelli udostępniły dwa utwory muzyczne ze ścieżki dźwiękowej serialu Wiedźmin, który zadebiutuje w tym miesiącu w serwisie Netflix.

Serialowy Geralt trafi na ekrany za niecałe dwa tygodnie. - Wiedźmin (Netflix) - posłuchaj dwóch utworów z soundtracku - wiadomość - 2019-12-07
Serialowy Geralt trafi na ekrany za niecałe dwa tygodnie.

Wielkimi krokami zbliża się premiera serialu Wiedźmin, więc nic dziwnego, że serwis Netflix coraz częściej raczy nas nowymi materiałami z tej produkcji. Najświeższym tego owocem stało się opublikowanie dwóch utworów muzycznych ze ścieżki dźwiękowej projektu.

  1. Utwór Geralt of Rivia
  2. Toss a Coin to Your Witcher

Za muzykę serialu odpowiadają Sonya Belousova oraz Giona Ostinelli. Duet ten wcześniej opracował ścieżki dźwiękowe do takich produkcji telewizyjnych jak The Mist czy The Romanoffs.

Utwór Geralt of Rivia będzie jednym z pierwszych, które usłyszą widzowie serialu Wiedźmin i skomponowano go tak, aby stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów produkcji. Różne jego wariacje pojawią się w sekwencji początkowej każdego odcinka.

Z kolei Toss a Coin to Your Witcher to pieśń, którą w serialu wykona Jaskier, grany przez Joeya Bateya. W pierwszym odcinku usłyszymy początkowo kilka fragmentów tego utworu, a cały zostanie zaśpiewany dopiero pod koniec epizodu.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutuje 20 grudnia tego roku. Składać się będzie z ośmiu odcinków i wszystkie ukażą się równocześnie. Rodzimi widzowie otrzymają opcję obejrzenia produkcji z napisami lub z polskim dubbingiem, gdzie głosu Geraltowi użyczy Michał Żebrowski. Dodatkowo dostępny będzie również lektor. Część krytyków miała okazję zobaczyć pięć epizodów i pierwsze wrażenia są bardzo entuzjastyczne. Warto na koniec wspomnieć, że Netflix zamówił już drugi sezon serialu.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
TWOIM ZDANIEM

Jak podobają Ci się utwory z serialu Wiedźmin?

Nawet fajne, ale do muzyki z Dzikiego Gonu im daleko.
70,5%
Świetne kawałki.
17,1%
Wcale mi się nie podobają.
12,4%
Zobacz inne ankiety