Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2019, 19:38

autor: Ender

Netflix potwierdza drugi sezon Wiedźmina

Jeszcze przed premierą pierwszego odcinka serialu Wiedźmin, serwis Netflix ogłosił, że rozpoczyna produkcję jego drugiego sezonu. Bez większych zmian pozostaje ekipa aktorska i filmowa serii. Według planów producentów, kolejne odcinki Wiedźmina trafią do widzów w 2021 roku.

Fani prozy Andrzeja Sapkowskiego odliczają w tej chwili dni do premiery pierwszego sezonu Wiedźmina, który zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia. Popularny serwis VoD jest pewny sukcesu superprodukcji z Henry'm Cavillem w roli głównej. W oficjalnej wiadomości prasowej zapowiedział bowiem rozpoczęcie prac nad drugim sezonem serialu, który będzie liczyć w sumie osiem epizodów. Wiadomość ta z pewnością nie jest zaskakująca dla osób, które na bieżąco śledzą informacje o adaptacji przygód Geralta z Rivii. Od kilku tygodni donosimy bowiem o plotkach na temat drugiej serii, podpartych profilami scenarzystów znalezionymi w sieci. Produkcja drugiego sezonu ruszy pełną parą na początku 2020 roku w Londynie. Widzowie na ostateczny efekt prac filmowców poczekają jednak do 2021 roku.

Geralt powróci w 2021 roku. - Netflix potwierdza drugi sezon Wiedźmina - wiadomość - 2019-11-14
Geralt powróci w 2021 roku.

Jeżeli chodzi o ekipę producencką drugiego sezonu, to nie uległa ona praktycznie żadnym zmianom. Na czele zespołu scenarzystów i filmowców stoi nadal Amerykanka Lauren Schmidt Hissrich (Power, Daredevil i The Umbrella Academy), która w ten sposób komentuje dzisiejszą zapowiedź:

Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada.

Poza Hissrich producentami wykonawczymi będą: Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko. Na mały ekran powrócą także aktorzy stanowiący trzon obsady serialu, tacy jak Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) oraz Freya Allan (Ciri). Wraz z zapowiedzią Netflix opublikował też pierwszą grafikę promocyjną drugiej serii przedstawiającą dwa wiedźmińskie miecze. Co ciekawe, według wstępnych planów producentów, Wiedźmin może doczekać się nawet siedmiu sezonów. Czy tak się stanie, będzie zależeć od odbioru i popularności dwóch pierwszych serii. W to, że odniosą one sukces porównywalny z Grą o tron, wierzy mocno Andrzej Sapkowski.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin