Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 października 2019, 17:06

autor: qjin

Wiedźmin (Netflix) – pełny zwiastun i data premiery serialu

W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu Wiedźmin od Netfliksa. Wraz z jego udostępnieniem ujawniono datę premiery. Produkcja zadebiutuje na popularnej platformie streamingowej pod koniec grudnia tego roku.

Pierwszy sezon zostanie udostępniony na platformie Netflix od razu w całości. - Wiedźmin (Netflix) – pełny zwiastun i data premiery serialu - wiadomość - 2019-10-31
Pierwszy sezon zostanie udostępniony na platformie Netflix od razu w całości.

Zgodnie z oczekiwaniami, z okazji rozpoczętego wczoraj konwentu Lucca Comics and Games, na którym Netflix mocno promuje swoją wersję adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego, udostępniono pełny zwiastun serialu Wiedźmin. Pod koniec trwającego ponad dwie minuty filmu pojawiła się data premiery, która została ustalona na 20 grudnia 2019 roku. Pierwszy sezon, który ma liczyć osiem odcinków, będzie dostępny w całości tego samego dnia.

Wiedźmin uważany jest za jeden z najważniejszych seriali tego roku. W głównych rolach wystąpią Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri). Showrunnerką jest Lauren Schmidt Hissrich, która pracowała wcześniej nad takimi produkcjami jak Power, Daredevil i The Umbrella Academy. Oczekiwania są bardzo duże, nawet sam Andrzej Sapkowski wierzy, że Wiedźmin Netfliksa odniesie sukces jak Gra o tron. Przekonamy się o tym niebawem.

Jeśli komuś jeszcze mało po dzisiejszym zwiastunie, to niedawno doszło do wysypu zdjęć z planu, które obejrzycie tutaj. Dla porównania można również przypomnieć sobie teaser. Na koniec warto wspomnieć, że twórcy serialu starali się za wszelką cenę ograniczyć wykorzystanie obrazów generowanych komputerowo (CGI), co da się zauważyć na pełnym zwiastunie.