Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 października 2019, 11:23

Sapkowski: Wiedźmin Netflixa odniesie sukces jak Gra o tron, może nawet większy

Włoska gazeta Corriere la Lettura przeprowadziła wywiad z Andrzejem Sapkowskim oraz showrunnerką serialu The Witcher od Netfliksa - Lauren S. Hissrich. W rozmowie pojawił się m.in. wątek sukcesu Gry o tron. Czy Wiedźmin ma szansę pójść w ślady superprodukcji HBO? Zdaniem polskiego pisarza - jak najbardziej.

Andrzej Sapkowski i Lauren S. Hissrich opowiadają o Wiedźminie i Grze o Tron. - Sapkowski: Wiedźmin Netflixa odniesie sukces jak Gra o tron, może nawet większy - wiadomość - 2019-10-28
Andrzej Sapkowski i Lauren S. Hissrich opowiadają o Wiedźminie i Grze o Tron.

Andrzej Sapkowski jest przekonany, że oparty na jego prozie, netfliksowy serial Wiedźmin stanie się hitem porównywalnym do Gry o tron od HBO, a być może nawet większym. Twórca wypowiedział się na ten temat w czasie rozmowy z redaktorami gazety Corriere la Lettura (za portalem Redanian Intelligence). Przy okazji nie szczędził słodko-gorzkich słów twórcy Pieśni Lodu i Ognia, George’owi R.R. Martinowi.

Doceniam pracę George'a R.R. Martina. Podoba mi się jego seria, ale te książki mają zbyt wielu bohaterów. Raz zapytałem go: „Ale czemu zabijasz te wszystkie postacie?". Odpowiedział „Bo to lubię". Nie sądzę, żeby czytelnicy czuli tak samo - stwierdził Sapkowski.

W rozmowie wzięła udział także showrunnerka serialu The Witcher, Lauren S. Hissrich. W swojej wypowiedzi twórczyni również odniosła się do Gry o tron.

Przez lata gatunek fantasy był zarezerwowany dla wielkich produkcji filmowych. Tylko one miały budżety dla sławnych aktorów, na kręcenie oszałamiających scen akcji oraz nagrodzone Oscarem kostiumy. Dziś fantasy znalazło nowy dom w streamingu i telewizji, dzięki czemu publiczność może zobaczyć tych aktorów, kostiumy i sceny w swoich domach. Wiedźmin to robi - mamy dużą ilość potworów i magii, i wszystko jest bardzo oryginalne. Inną przyczyną obecności fantasy w telewizji jest fakt, że dziś publiczność jest większa niż kiedyś. Fantasy nie jest już tylko dla frajerów: wystarczy wspomnieć o wielkim sukcesie Gry o tron - stwierdziła Lauren S. Hissrich.

Serial Wiedźmin najprawdopodobniej zadebiutje na platformie Netflix pod koniec roku. Niedawno otrzymaliśmy garść nowych zdjęć z planu i poznaliśmy datę premiery kolejnego zwiastuna.

  1. Serial Wiedźmin - strona oficjalna