Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 października 2019, 10:52

Piraci z Karaibów - twórca serialu Czarnobyl opracuje reboot serii

Nowa ekipa zawitała na pokład rebootu filmowej serii Piraci z Karaibów. Kolejną odsłonę marki Pirates of the Caribbean opracuje twórca serialu Czarnobyl, czyli Craig Mazin.

Na razie nie wiemy, kiedy Piraci z Karaibów powrócą na ekrany kin. - Piraci z Karaibów - twórca serialu Czarnobyl opracuje reboot serii - wiadomość - 2019-10-28
Na razie nie wiemy, kiedy Piraci z Karaibów powrócą na ekrany kin.

Od dłuższego czasu wiemy, że firma Disney szykuje reboot filmowej marki Piraci z Karaibów. Teraz ogłoszono, że za restart serii odpowiadać będzie Craig Mazin, czyli scenarzysta serialu Czarnobyl. Fabułę opracuje on wspólnie z Tedem Elliottem, który współtworzył scenariusze wszystkich wcześniejszych odsłon cyklu za wyjątkiem Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales z 2017 roku.

To kolejny zespół scenarzystów, którym Disney powierzył to zadanie. Początkowo nad rebootem Piratów z Karaibów pracowali Rhett Reese oraz Paul Wernick, czyli duet znany z serii Deadpool. Twórcy zostali zatrudnieni pod koniec ubiegłego roku, ale kilka miesięcy później zrezygnowali.

Potem projekt przejął scenarzysta Terry Rossio, znany z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły oraz aktorskiej wersji Aladyna. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że ta współpraca również nie wypaliła.

Słabszy niż się spodziewano wynik filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara sprawił, że Disney postanowił dokonać zmian w serii. - Piraci z Karaibów - twórca serialu Czarnobyl opracuje reboot serii - wiadomość - 2019-10-28
Słabszy niż się spodziewano wynik filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara sprawił, że Disney postanowił dokonać zmian w serii.

Craig Mazin i Ted Elliott najpewniej rozpoczną prace od nowa, zamiast kontynuować to, co wymyślili ich poprzednicy. Wiele z wcześniejszych doniesień odnośnie projektu może więc okazać się nieprawdziwych. Nie możemy być pewni, czy film zrezygnuje z postaci Jacka Sparrowa, w którą wcielał się Johnny Depp. Niedawno pojawiły się plotki, że zastąpi go Karen Gillan, mająca zagrać rolę piratki imieniem Red.

Przypomnijmy, że pomysł rebootu serii narodził się po rozczarowujących wynikach kasowych Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Film zarobił w kinach 794,8 mln dolarów, co było najgorszym wynikiem cyklu od czasu pierwszej części, która w 2003 roku wygenerowała na srebrnych ekranach przychód w wysokości 654 mln dolarów.

  1. Oficjalna strona firmy Disney