Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2019, 17:03

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Prawdopodobnie zbliża się oficjalna zapowiedź Outlast 3

Na oficjalnym koncie na Twitterze studia Red Barrels, czyli twórców serii Outlast, pojawiła się tajemnicza zapowiedź. Deweloperzy ujawnili w ten sposób, że już wkrótce prawdopodobnie otrzymamy konkretne informacje na temat trzeciej części cyklu survival horrorów.

Czy wkrótce zobaczymy zapowiedź Outlasta 3? - Prawdopodobnie zbliża się oficjalna zapowiedź Outlast 3	 - wiadomość - 2019-10-31
Czy wkrótce zobaczymy zapowiedź Outlasta 3?

W wielu miejscach na świecie obchodzone jest dzisiaj Halloween. Trudno więc by było o lepszy dzień na zapowiedzenie kolejnej części jednej z najpopularniejszej serii survival horrorów ostatnich lat – Outlast. I chociaż pełnoprawną zapowiedzią jeszcze tego nie można nazwać, to wiemy już, że studio Red Barrels wkrótce pokaże nam coś więcej. Nie zostało to powiedziane wprost, ale fani są prawie pewni – chodzi o Outlasta 3.

O tym, że powstaje trzecia część Outlasta, mogliśmy przeczytać w 2017 roku przy okazji wiadomości o trafieniu pierwszych dwóch odsłon na konsolę Nintendo Switch. Wtedy jednak autorzy jeszcze nie byli pewni swojej koncepcji i musieli upewnić się, że ona w ogóle się sprawdzi. Najwyraźniej doszli do wniosku, że zgadza się z ich wizją i zapowiedzieli, że wkrótce zdradzą nam coś więcej na ten temat.

Seria Outlast cieszy się sporą popularnością wśród fanów horrorów. Cykl rok temu sprzedał się już w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy. Co więcej, w listopadzie subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do swojej wirtualnej biblioteki drugą część.