Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 listopada 2019, 09:25

autor: Serek

Wiedźmin od Netflixa: tytuły sześciu odcinków i potwierdzenie 2. sezonu

Poznaliśmy tytuły sześciu z ośmiu odcinków pierwszego sezonu Wiedźmina od Netfliksa. Przy okazji możemy być już niemal pewni, że powstanie drugi sezon serialu - zdradzają to daty przy nazwiskach autorów odcinków.

Znamy tytuły 6 odcinków serialu. - Wiedźmin od Netflixa: tytuły sześciu odcinków i potwierdzenie 2. sezonu - wiadomość - 2019-11-04
Znamy tytuły 6 odcinków serialu.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Lauren S. Hissrich, showrunnerka netfliksowego Wiedźmina, ma w planach nawet siedem sezonów widowiska. Tymczasem serwis Redanian Intelligence wpadł na trop tytułów sześciu odcinków serialu. Lista pochodzi ze strony Writers Guild of America (czyli związku zawodowego scenarzystów i pisarzy w USA), ale nie jest już dostępna, dlatego jako źródło musi posłużyć wspomniany, znany fanom „Wiedźmaka”, serwis. Oto tytuły poszczególnych odcinków (wraz z możliwymi polskimi odpowiednikami):

  1. Odcinek 2: Four Marks (Cztery znaki)
  2. Odcinek 3: Betrayer Moon (Księżyc zdrajcy)
  3. Odcinek 4: Of Banquets, Bastards and Burials (O bankietach, bękartach i pochówkach)
  4. Odcinek 6: Rare Species (Rzadkie gatunki)
  5. Odcinek 7: Before A Fall (Przed upadkiem)
  6. Odcinek 8: Much More (Coś więcej)

Jak sami widzicie, brakuje tytułów pierwszego i piątego odcinka. Wiemy także, że Lauren S. Hissrich napisała dwa epizody pierwszego sezonu - pilot oraz finał. Biorąc pod uwagę nazwę ostatniego odcinka oraz jego powiązanie z serią opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, możemy niemalże w ciemno założyć, że będzie to finał sezonu. Oczywiście fani pisarza znajdą nawiązania do jego twórczości w prawie każdym tytule. Ale prawdziwą bombą jest coś innego.

Otóż lista ze strony „Gildii pisarzy Ameryki” zdradza zdecydowanie ciekawsze informacje. Wszyscy scenarzyści, z wyjątkiem Jenny Klein, mają po dwie daty przy zakładce Wiedźmin. Pierwsza to 2019-2020, która musi odpowiadać za pierwszy sezon. Druga natomiast to 2020-2021, która musi być sezonem drugim. Z tego wynika, że fani doczekają się kontynuacji przygód Geralta pod koniec przyszłego roku (lub ewentualnie za dwa lata).

Co Wy na ten temat sądzicie? Czy wsiedliście już do pociągu zwanego hypetrainem? Czy może wolicie poczekać na premierę pierwszego sezonu, która odbędzie się 20 grudnia, żeby uniknąć ewentualnego rozczarowania? Komentarze są do Waszej dyspozycji. Możemy również zrobić konkurs na wytypowanie prawidłowej nazwy pierwszego lub piątego odcinka. Nagrodą będzie satysfakcja.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin