Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2019, 09:57

Powstanie kontynuacja The Long Dark

Szef studia Hinterland, Raphael van Lierop, przyznał, że w przyszłości pojawi się The Long Dark 2 - kontynuacja udanego symulatora przetrwania. Firma pracuje również nad dwoma nowymi projektami, o których usłyszymy za kilka lat.

Prawdopodobieństwo powstania kontynuacji jest ogromne. - Powstanie kontynuacja The Long Dark - wiadomość - 2019-11-04
Prawdopodobieństwo powstania kontynuacji jest ogromne.

Dobre wiadomości dla fanów sandboksowego symulatora przetrwania, jakim jest The Long Dark. Szef odpowiedzialnego za grę Hinterland Studio, Raphael van Lierop, podczas konferencji Reboot Develop Red, potwierdził, że produkcja doczeka się kontynuacji. Nie otrzymaliśmy oczywiście żadnej konkretnej daty premiery, ale to nadal bardzo dobra wiadomość. Twórca podzielił się natomiast informacjami na temat kierunku, w którym będzie zmierzać produkcja:

Już teraz możemy powiedzieć, że The Long Dark jest dość dobrze ugruntowaną marką. Posiada sporą społeczność, której wydaje się podobać to, co robimy. [...] Prawdopodobnie w pewnym momencie pojawi się The Long Dark 2. Mam wrażenie, że jesteśmy w takim miejscu naszej drogi, że musimy być na tyle odważni, by zrobić większy krok naprzód. Jeśli wypuścilibyśmy pierwszą część dzisiaj, nie zostałaby tak dobrze przyjęta. Dlatego kolejne wcielenie The Long Dark musi być o kilka poziomów bardziej imponujące niż to, co zrobiliśmy do tej pory.

Raphael van Lierop przyznał również, że formuła The Long Dark umożliwia opowiedzenie bardzo dużej liczby historii. To stwarza podstawy do myślenia o kontynuacji oraz potencjalnych rozszerzeniach. Na szczegółowe informacje będziemy musieli jednak poczekać nieco dłużej, bo przypomnijmy, że studio jest na etapie produkcji trzeciego epizodu kampanii fabularnej do The Long Dark, którego premiera została przełożona na przyszły rok.

Hinterland Studio pracuje obecnie nad dwoma nowymi projektami, o których usłyszymy dopiero za kilka lat. Ciężko powiedzieć, co to właściwie będzie. Sam Raphael van Lierop zajmuje się natomiast pisaniem scenariusza do filmu bazującego na The Long Dark. Brzmi to interesująco, miejmy nadzieję, że się uda.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Hinterland