Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2020, 16:06

autor: Froozyy

Remiks „Grosza daj wiedźminowi” chwalony przez twórców serialu

W sieci pojawił się elektroniczny remiks ballady „Grosza daj wiedźminowi” z serialu Netfliksa. Utwór spodobał się wielu fanom, a także został pochwalony na oficjalnym koncie produkcji na Twitterze. Dowiedzieliśmy się również, że choreograf większości walk z pierwszego sezonu nie będzie pracował przy sezonie drugim.

Ballada Jaskra wpada w ucho. - Remiks „Grosza daj Wiedźminowi” chwalony przez twórców serialu - wiadomość - 2020-01-04
Ballada Jaskra wpada w ucho.

Kilka dni temu producent muzyczny Kyle Reclaim umieścił na swoim koncie na Twitterze krótki fragment przerobionej wersji piosenki „Grosza daj wiedźminowi” z netfliksowego serialu o przygodach Geralta z Rivii. Autor postanowił do spokojnej ballady dodać elektroniczny beat i nieco przyspieszył tempo utworu. Krótka próbka, którą udostępnił, szybko rozniosła się po sieci i zachwyciła fanów, którzy prosili twórcę o stworzenie jej pełnej wersji. Remiks został zauważony także przez oficjalne konto serialu na Twitterze, które pochwaliło autora za talent.

Kyle Reclaim nie czekał długo, aby udostępnić w sieci pełną wersję autorskiej przeróbki. Możecie jej odsłuchać pod tym adresem. Nie jest to utwór, który wpadnie w muzyczne gusta każdego fana, ale twórcy nie można odmówić kreatywności oraz umiejętności.

Warto również poinformować, że Vladimir Furdik, który odpowiedzialny był za choreografię większości walk w serialu Wiedźmin (oprócz sceny w Blaviken, przy której pracował Wolfgang Stegemann), przekazał na swoim Instagramie, że nie wróci do pracy przy drugim sezonie. Obecnie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Vladimir Furdik nie będzie pracował przy drugim sezonie Wiedźmina.
Vladimir Furdik nie będzie pracował przy drugim sezonie Wiedźmina.

Wiedźmin zadebiutował na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku. Produkcja mimo rożnych mankamentów została przyjęta całkiem dobrze. Debiut serialowych przygód Geralta przyczynił się do sporego wzrostu popularności gier od polskiego studia CD Projekt RED na Steamie, a także dzieł Sapkowskiego za granicą. Od pewnego czasu wiemy też, że prace nad drugim sezonem netfliksowego Wiedźmina ruszą na początku tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.