Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 20 grudnia 2019, 09:00

autor: Adrian Werner

Wiedźmin - premiera serialu w serwisie Netflix

Zgodnie z zapowiedziami, w serwisie Netflix zadebiutował serial Wiedźmin, czyli adaptacja sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków i wszystkie udostępniono jednocześnie.

Wreszcie możemy sprawdzić, jak netfliksowy Geralt wypada w porównaniu do książkowego pierwowzoru. - Wiedźmin  - premiera serialu w serwisie Netflix - wiadomość - 2019-12-20
Wreszcie możemy sprawdzić, jak netfliksowy Geralt wypada w porównaniu do książkowego pierwowzoru.

Nadszedł wreszcie moment, na który od dawna czekali fani fantasy. O 9:00 czasu polskiego w serwisie Netflix zadebiutował pierwszy sezon serialu Wiedźmin.

Producenci przygotowali osiem odcinków. Zgodnie z tradycjami Netflixa, wszystkie epizody zostały udostępniane równocześnie. W naszym kraju widzowie mogą obejrzeć produkcję z polskimi napisami, z lektorem lub też z dubbingiem. W przypadku tej ostatniej opcji głosu Geraltowi użyczył Michał Żebrowski.

Najwięksi fani najpewniej szybko uporają się ze wszystkimi ośmioma odcinkami. Na szczęście na tym nie zakończy się historia tego wcielenia Geralta z Rivii. Serwis Netflix zamówił już drugi sezon Wiedźmina, ale na razie nie wiemy, kiedy go zobaczymy.

Warto przypomnieć, że ostatnie tygodnie były bardzo owocne dla osób czekających na premierę serialu. Udostępniono dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej oraz trzy filmiki przybliżające sylwetki głównych bohaterów. Wypuszczono również materiał, w którym Henry Cavill czyta opowiadanie Ostatnie życzenie. Ponadto zapowiedziano reedycję powieściowej sagi, z okładkami zainspirowanymi produkcją serwisu Netflix.

Po emisji ostatniego sezonu Gry o tron widzowie są złaknieni nowych produkcji fantasy i Wiedźmin jest pierwszą premierą, która ma szanse zagospodarować lukę pozostawioną przez przebój HBO. W kolejce czeka wiele innych produkcji tego typu, w tym adaptacja Koła Czasu, serial Władca Pierścieni oraz prequel Game of Thrones.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.