Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 grudnia 2019, 09:45

Nowe wydanie sagi o wiedźminie inspirowane serialem Netflixa [aktualizacja]

W sieci pojawiły się pierwsze oferty sagi o wiedźminie, której oprawa jest inspirowana serialem do Netfliksa. Odświeżona wersja ośmiu tomów autorstwa Andrzeja Sapkowskiego ukaże się na dniach, nakładem wydawnictwa SuperNOWA.

Henry Cavill trafi również na okładkę książki? - Nowe wydanie sagi o wiedźminie inspirowane serialem Netflixa [aktualizacja] - wiadomość - 2019-12-13
Henry Cavill trafi również na okładkę książki?

Aktualizacja

Pakiet „z okładką filmową” sagi pojawił się również na stronie internetowej księgarni Bonito, z tym że w promocyjnej cenie 405 zł. Oferta ujawnia również datę premiery nowego wydania. Według podanych tam informacji, książki trafią do sprzedaży równocześnie z emisją serialu, czyli 20 grudnia 2019 roku. Książki w cenie 333 złotych możecie już także kupić w oficjalnym sklepie Allegro. Tak że to już pewne - doczekaliśmy się nowego wydania sagi o wiedźminie.

Oryginalna wiadomość

Wygląda na to, że niebawem doczekamy się kolejnego wydania książek z cyklu Wiedźmin, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Okładkę oraz etui zdobić mają motywy z serialu wyprodukowanego przez platformę Netflix. Na razie nie są to do końca potwierdzone informacje, ale na forum Reddit znalazła się grafika przedstawiająca nowe wydanie. Dodatkowo na Allegro można znaleźć nowy pakiet zawierający osiem tomów sagi.

Ja chyba jednak i tak pozostanę przy klasycznej wersji od wydawnictwa SuperNOWA. - Nowe wydanie sagi o wiedźminie inspirowane serialem Netflixa [aktualizacja] - wiadomość - 2019-12-13
Ja chyba jednak i tak pozostanę przy klasycznej wersji od wydawnictwa SuperNOWA.

Oferta jest dostępna wyłącznie u jednego użytkownika (AdvisorBooks), który ma status Super Sprzedawcy, co raczej powinno wykluczyć możliwość oszustwa. Cena pakietu wynosi 459 złotych i jak głosi opis - to na razie przedsprzedaż. Wysyłka jest planowana na 16-17 grudnia, czyli na kilka dni przed oficjalną premierą serialu. Jednak sprzedawca uprzedza, że istnieje ryzyko opóźnienia ze strony wydawnictwa, którym jest SuperNOWA. Niestety, na stronie wydawcy (ani w innym sklepie czy sprawdzonym źródle) nie ma żadnej oficjalnej informacji o tej pozycji.

Nie oznacza to oczywiście, że ten pakiet nie istnieje. Może być tak, że wydawnictwo już rozesłało do sprzedawców swoje produkty, a jeden z nich po prostu zbyt szybko wystawił je na sprzedaż (przedpremierową, ale nadal). Przypomnijmy, że serial zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia, czyli już za nieco ponad tydzień. Nowa edycja książek, szczególnie jeśli zostałaby wydana także w języku angielskim, może przynieść kolejne zyski firmie i autorowi (pod warunkiem, że ten nie wziął z góry...). Jeśli czekacie na serial, możecie umilić sobie ten okres poznając netfliksowe interpretacje bohaterów sagi.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin