Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2020, 13:04

Wiedźmin 3 z największą popularnością na Steam w historii

W Nowym Roku padł nowy rekord aktywności na Steamie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W najgorętszym momencie dnia w produkcję bawiło się ponad 100 tysięcy osób jednocześnie.

Pecetowy Dziki Gon nadal zyskuje na popularności. - Wiedźmin 3 z największą popularnością na Steam w historii - wiadomość - 2020-01-02
Pecetowy Dziki Gon nadal zyskuje na popularności.

Seria gier Wiedźmin przeżywa obecnie renesans popularności. W niedzielę The Witcher 3: Wild Hunt ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie, gromadząc przed ekranami 94,6 tys. osób jednocześnie. Okazuje się, że nie był to szczyt możliwości Dzikiego Gonu.

Dzięki serwisowi Steam Charts wiemy, jak wielu graczy postanowiło spędzić pierwszy dzień roku z Geraltem. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie bawiło się 101,9 tys. osób. To nowy rekord dla tej produkcji. Warto także pamiętać, że liczba ta nie oddaje w pełni popularności pecetowej wersji gry. Produkcja dostępna jest bowiem również w GOG.com, a kody do tego serwisu dołączane były do pudełkowego wydania.

Przekroczenie progu 100 tysięcy osób bawiących się jednocześnie jest ogromnym wyczynem dla ponad czteroletniej gry, która pozbawiona jest multiplayera. Nagły renesans popularności produkcji jest skutkiem wzrostu zainteresowania marką spowodowanym przez premierę serialu Wiedźmin w serwisie Netflix.

W osiągnięciu tak dobrych wyników pomogły również duże obniżki cen w ramach zimowej wyprzedaży. The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition było drugą najlepiej sprzedającą się pozycją na Steamie w zeszłym tygodniu, dając się wyprzedzić tylko pecetowej wersji Red Dead Redemption 2.

Zyskują również starsze gry z serii. Wczoraj nowy rekord aktywności, wynoszący 12,6 tys. osób bawiących się jednocześnie, osiągnęła również na Steamie gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona. Z kolei Wiedźmin 2 uzyskał 6,8 tysiąca graczy, co jest najwyższym wynikiem od maja 2015 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?