Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2019, 09:26

autor: Adrian Werner

Wiedźmin 3 z nowym rekordem aktywności na Steamie

Dzięki serialowi Wiedźmin doczekaliśmy się prawdziwego renesansu RPG-ów z tej marki. Wczoraj nowe rekordy aktywności na Steamie osiągnęły gry The Witcher 3: Wild Hunt oraz The Witcher: Enhanced Edition.

Pecetowy Dziki Gon przeżywa renesans popularności. - Wiedźmin 3 z nowym rekordem aktywności na Steamie - wiadomość - 2019-12-30
Pecetowy Dziki Gon przeżywa renesans popularności.

Premiera serialu Wiedźmin w serwisie Netflix zaowocowała dużym wzrostem popularności serii RPG studia CD Projekt RED na Steamie. Wczoraj przewidywaliśmy, że The Witcher 3: Wild Hunt może osiągnąć nowy rekord aktywności i tak się właśnie stało.

Według danych serwisu Steam Charts, w najgorętszym momencie minionej niedzieli w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie bawiło się 94,6 tys. osób. To nowy rekord dla tej produkcji. Poprzedni, wynoszący 92,2 tysiąca graczy, został osiągnięty w maju 2015 roku, czyli zaraz po premierze.

Do gry nie tylko powróciły osoby, które kupiły ją wcześniej. Produkcja znalazła również wielu nowych nabywców. W minionym tygodniu The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition, czyli zestaw zawierający również dodatki Serca z kamienia oraz Krew i wino, był drugą najlepiej sprzedającą się pozycją na Steamie. W tym zestawieniu przebój studia CD Projekt RED wyprzedziło jedynie Red Dead Redemption 2. Oczywiście Dzikiemu Gonowi pomogła duża przecena, wprowadzona z okazji zimowej wyprzedaży, ale i tak jest to spore osiągnięcie dla czteroletniego tytułu.

Nie tylko Wiedźmin 3 notuje tendencję wzrostową. Wczoraj nowy rekord aktywności, wynoszący 12,3 tys. osób bawiących się jednocześnie, osiągnęła również gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona. W przypadku Wiedźmina 2 było to „tylko” 6,6 tysiąca graczy, ale i tak jest to najlepszy wynik, jaki ta produkcja uzyskała od maja 2015 roku, kiedy to zanotowała duży skok popularności spowodowany premierą trzeciej części.

Wczoraj pisaliśmy również, że Andrzej Sapkowski stał się najpopularniejszym pisarzem na Amazonie. Od tego czasu nic się nie zmieniło i polski twórca nadal zajmuje czołowe miejsce w tym zestawieniu. Ponadto w chwili pisania tej wiadomości The Last Wish: Introducing the Witcher, czyli anglojęzyczna wersja zbioru opowiadań Ostatnie życzenie, zajmuje pierwszą pozycję na liście największych bestsellerów sklepu w kategorii „Science fiction i fantasy”.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?