Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2019, 13:17

autor: Adrian Werner

Liczba grających w serię Wiedźmin rośnie po premierze serialu

Dzięki premierze serialu Wiedźmin w serwisie Netflix na Steamie znacząco wzrosła liczba grających w trylogię RPG-ów studia CD Projekt RED.

Pecetowy Geralt znowu zyskuje na popularności. - Liczba grających w serię Wiedźmin rośnie po premierze serialu - wiadomość - 2019-12-23
Pecetowy Geralt znowu zyskuje na popularności.

W miniony piątek w serwisie Netflix zadebiutował pierwszy sezon serialu Wiedźmin. Okazuje się, że ta premiera mocno zwiększyła zainteresowanie grami z tej marki. Według danych serwisu Steam Charts trylogia studia CD Projekt RED zanotowała w ostatnich dniach duży skok popularności.

Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie bawiło się 48 tys. osób. W przypadku Wiedźmina 2 było to 3,1 tys., a Wiedźmin: Edycja Rozszerzona może się pochwalić wynikiem 5.5 tys. Oczywiście dzięki zimowej promocji wszystkie te produkcje są znacznie tańsze, ale nie tłumaczy to w pełni wzrostu popularności. Obecnie w tytuły te gra bowiem znacznie więcej osób niż w analogicznym okresach w kilku ostatnich latach. Jedynym sensownym wytłumaczeniem jest więc zwiększone zainteresowanie marką spowodowane przez premierę serialu.

Warto dodać, że w przypadku Wiedźmina 3 wyniki ze Steama są najwyższe od 2016 roku. Według analityków w tym miesiącu w tytuł zagrało ponad milion osób na wszystkich platformach sprzętowych. To szalenie imponujący wynik dla czteroletniej gry pozbawionej trybu multiplayer.

Produkcja Netfliksa wpłynęła pozytywnie nie tylko na popularność gier. Kilka dni temu pisaliśmy, że zbiór opowiadań Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego stał się bestsellerem w sklepach Amazon i Google Play.

Co więcej, Sapkowski jest obecnie siódmym najpopularniejszym pisarzem w Amazonie, a w chwili pisania tej wiadomości w pierwszej piątce największych bestsellerów tego sklepu w kategorii „Science fiction i fantasy” są dwie książki z serii Wiedźmin.

Przypomnijmy, że serial zadebiutował w serwisie Netflix 20 grudnia. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków i wszystkie udostępniono równocześnie. Warto dodać, że zamówiono już drugi sezon Wiedźmina, ale na razie nie wiemy, kiedy go zobaczymy.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?