Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2019, 21:01

autor: AS

Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden

Czyżby spełniły się sny Andrzeja Sapkowskiego? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Ostatnie życzenie, zbiór opowiadań ze świata Wiedźmina, podbiło Amazona i sklep Google. Możemy się mylić, ale najwyraźniej miał w tym swój udział serial Netflixa, który zadebiutował dzisiaj.

Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - ilustracja #1

Jeszcze kurz nie osiadł na pierwszych recenzjach netfliksowego serialu, który miał premierę dzisiaj, a już widzom najwyraźniej mało historii Wiedźmina. Dowodzą tego dzisiejsze listy bestsellerów na amerykańskim Amazonie (dział fantastyki, kategoria: tytuły przygodowe i akcji) i w Sklepie Google, gdzie na pierwszym miejscu - niczym na tronie - zasiadł Wiedźmin, trzymając w ręku zbiór opowiadań Ostatnie życzenie.

Sklep Google: Sapkowski w tym samym rzędzie co najnowsza książka Stephena Kinga. - Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - wiadomość - 2019-12-20
Sklep Google: Sapkowski w tym samym rzędzie co najnowsza książka Stephena Kinga.
Amazon US: Ciekawe, czy w osiągnięciu sukcesu pomogła okładka z logiem Netflixa. - Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - wiadomość - 2019-12-20
Amazon US: Ciekawe, czy w osiągnięciu sukcesu pomogła okładka z logiem Netflixa.

Również w Niemczech wiedźmin zawitał na listę bestsellerów w zeszłym tygodniu. U naszych sąsiadów wznowione wydanie głównego cyklu wzbogacone zostało dodatkowo o mapę świata.

Ostatnie życzenie jest zbiorem siedmiu opowiadań, poprzedzającym sławną sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Część z tych historii pierwotnie ukazała się w czasopiśmie „Fantastyka” oraz w debiutanckiej książce „Wiedźmin”, zaś w formie kompletnego zbioru po raz pierwszy w 1993 roku.

Nieprzypadkowo akurat ta książka, a nie pierwszy tom cyklu (Krew elfów), przyciąga teraz tyle uwagi. Fabuła pierwszego sezonu serialu odwołuje się bowiem w dużej mierze do zbiorów opowiadań. Sami twórcy optymistycznie zakładają, że mogliby ciągnąć historię przez siedem, a nawet przy pomyślnych wiatrach, dwadzieścia sezonów. Czas pokaże, czy serial osiągnie tak szaloną popularność, aby prześcignąć nawet największe popkulturowe tasiemce pokroju Żywych Trupów. W tej chwili jesteśmy tylko pewni, że Netflix potwierdził produkcję drugiego sezonu.

  1. Wiedźmin na platformie Netflixa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.