Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2019, 21:01

autor: AS

Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden

Czyżby spełniły się sny Andrzeja Sapkowskiego? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Ostatnie życzenie, zbiór opowiadań ze świata Wiedźmina, podbiło Amazona i sklep Google. Możemy się mylić, ale najwyraźniej miał w tym swój udział serial Netflixa, który zadebiutował dzisiaj.

Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - ilustracja #1

Jeszcze kurz nie osiadł na pierwszych recenzjach netfliksowego serialu, który miał premierę dzisiaj, a już widzom najwyraźniej mało historii Wiedźmina. Dowodzą tego dzisiejsze listy bestsellerów na amerykańskim Amazonie (dział fantastyki, kategoria: tytuły przygodowe i akcji) i w Sklepie Google, gdzie na pierwszym miejscu - niczym na tronie - zasiadł Wiedźmin, trzymając w ręku zbiór opowiadań Ostatnie życzenie.

Sklep Google: Sapkowski w tym samym rzędzie co najnowsza książka Stephena Kinga. - Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - wiadomość - 2019-12-20
Sklep Google: Sapkowski w tym samym rzędzie co najnowsza książka Stephena Kinga.
Amazon US: Ciekawe, czy w osiągnięciu sukcesu pomogła okładka z logiem Netflixa. - Wiedźmin bestsellerem Amazona i Google. Ostatnie Życzenie numerem jeden - wiadomość - 2019-12-20
Amazon US: Ciekawe, czy w osiągnięciu sukcesu pomogła okładka z logiem Netflixa.

Również w Niemczech wiedźmin zawitał na listę bestsellerów w zeszłym tygodniu. U naszych sąsiadów wznowione wydanie głównego cyklu wzbogacone zostało dodatkowo o mapę świata.

Ostatnie życzenie jest zbiorem siedmiu opowiadań, poprzedzającym sławną sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Część z tych historii pierwotnie ukazała się w czasopiśmie „Fantastyka” oraz w debiutanckiej książce „Wiedźmin”, zaś w formie kompletnego zbioru po raz pierwszy w 1993 roku.

Nieprzypadkowo akurat ta książka, a nie pierwszy tom cyklu (Krew elfów), przyciąga teraz tyle uwagi. Fabuła pierwszego sezonu serialu odwołuje się bowiem w dużej mierze do zbiorów opowiadań. Sami twórcy optymistycznie zakładają, że mogliby ciągnąć historię przez siedem, a nawet przy pomyślnych wiatrach, dwadzieścia sezonów. Czas pokaże, czy serial osiągnie tak szaloną popularność, aby prześcignąć nawet największe popkulturowe tasiemce pokroju Żywych Trupów. W tej chwili jesteśmy tylko pewni, że Netflix potwierdził produkcję drugiego sezonu.

  1. Wiedźmin na platformie Netflixa