Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 grudnia 2019, 13:10

autor: qjin

Film Koty jest łatany po premierze niczym gra

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, Koty w reżyserii Toma Hoopera otrzymały popremierowy patch niczym gra wideo. Jest to pierwsza sytuacja, gdy film jest aktualizowany jeszcze w trakcie wyświetlania w kinach.

Film Koty okazał się ogromną klapą i reżyser próbuje łatać go niczym grę. - Film Koty jest łatany po premierze niczym gra - wiadomość - 2019-12-23
Film Koty okazał się ogromną klapą i reżyser próbuje łatać go niczym grę.

Film Koty, który został zmasakrowany w recenzjach (raptem 32% w serwisie Metacritic), zadebiutował na srebrnym ekranie w miniony piątek i może śmiało aspirować do miana najgorszego musicalu wszech czasów. Ale robi się o nim głośno nie tylko z tego powodu, ponieważ, jak donosi The Hollywood Reporter, film okazał się nieskończony i jest łatany niczym gra wideo. Jest to bezprecedensowa sytuacja, bo zmiany zwykle wprowadzane są w wydaniach DVD i Blu-ray, ewentualnie w wersjach rozszerzonych, które trafiają ponownie na ekrany kin. Tym razem były one konieczne już na tak wczesnym etapie i podobno zostały wprowadzone na prośbę reżysera Kotów, Toma Hoopera (Jak zostać królem, Dziewczyna z portretu).

Jak ujawnia źródło, studio Universal Pictures poinformowało kina o wysyłce poprawionej wersji filmu już w dniu premiery. Poprawki obejmują warstwę wizualną. W Kotach są nawet sceny, w których efekty specjalne powinny być, a nie ma ich wcale. Przykładowy brak CGI zamieściła na Twitterze Jenelle Riley, która jest autorką w popularnym serwisie Variety. Możecie zobaczyć go powyżej – ręka aktorki Judi Dench powinna zostać pokryta sierścią. Tom Hooper podobno potrzebował więcej czasu na dopracowanie filmu i komunikował to studiu, ale ostatecznie musiał się spieszyć, by zdążyć na przedświąteczną premierę. Braki w efektach specjalnych nie pomogą w odbiorze produkcji, bo to raczej szczegóły, które zostały przeoczone albo przez goniące terminy zabrakło na nie czasu. Wytwórnia odmówiła oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Film Koty jest dostępny w kinach od 20 grudnia tego roku. Nie tylko zbiera fatalne recenzje, ale równie kiepsko radzi sobie w box office. W pierwszych dniach od premiery uzyskał przychód na poziomie 10,9 mln dolarów przy budżecie 95 mln dol. Oznacza to ogromne straty dla studia Universal i zapewne błyskawiczne zniknięcie filmu z kin, więc jeśli chcecie zobaczyć na wielkim ekranie, czy Koty faktycznie są tak dużą klapą, to macie niewiele czasu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.