Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2019, 08:59

autor: Adrian Werner

Wiedźmin 3 o krok od nowego rekordu popularności na Steamie

Serial Wiedźmin napędza popularność trylogii studia CD Projekt RED. The Witcher: Enhanced Edition wczoraj ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie, a gra Wiedźmin 3: Dziki Gon może lada chwila powtórzyć ten wyczyn. Natomiast Andrzej Sapkowski został najpopularniejszym pisarzem w sklepie Amazon.

Pecetowy Dziki Gon może dzisiaj ustanowić nowy rekord aktywności. - Wiedźmin 3 o krok od nowego rekordu popularności na Steamie - wiadomość - 2019-12-30
Pecetowy Dziki Gon może dzisiaj ustanowić nowy rekord aktywności.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z przewidywaniami, w niedzielę grze Wiedźmin 3: Dziki Gon udało się ustanowić nowy rekord aktywności na Steamie, wynoszący 94.6 tys. osób bawiących się jednocześnie.

Kilka dni temu pisaliśmy o dużym skoku popularności RPG-ów z serii The Witcher na Steamie, co było efektem premiery serialu Wiedźmin w serwisie Netflix. Okazuje się, że trend wzrostowy nie był krótkotrwały i gra Wiedźmin 3: Dziki Gon może nawet wkrótce osiągnąć nowy rekord aktywności.

Według danych serwisu Steam Charts, wczoraj w najgorętszym momencie dnia w The Witcher 3: Wild Hunt na Steamie bawiło się 84,7 tys. osób. W minioną niedzielę było to „tylko” 48 tys. Rekord dla gry wynosi 92,2 tysiąca graczy i został osiągnięty w maju 2015 roku, zaraz po debiucie produkcji. Wczorajszy wynik jest najwyższym uzyskanym po miesiącu premiery.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma więc szansę ustanowić dzisiaj swój nowy rekord. W przypadku pierwszej odsłony już się to stało. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia na Steamie w grę Wiedźmin: Edycja Rozszerzona bawiło się 11,1 tys. osób, co jest najlepszym wynikiem w historii tej produkcji. W przypadku Wiedźmina 2 było to 5,8 tysiąca graczy, podczas gdy rekordem jest 12,8 tys., ale nawet ten tytuł zwiększył swój wynik o ponad 2 tysiące od zeszłej niedzieli.

W poniedziałek pisaliśmy również, że Andrzej Sapkowski stał się siódmym najpopularniejszym pisarzem w Amazonie. Te dane są już nieaktualne, gdyż polski twórca wdrapał się na pierwsze miejsce tego zestawienia. Co więcej, w chwili pisania tej wiadomości w pierwszej piątce największych bestsellerów tego sklepu w kategorii „Science fiction i fantasy” książki z serii Wiedźmin zajmują trzecie i czwarte miejsce.

Przypomnijmy, że serial miał premierę 20 grudnia. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków i wszystkie udostępniono równocześnie. Serwis Netflix zamówił już drugi sezon Wiedźmina, który najpewniej ukaże się w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon