Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2020, 15:00

autor: Karol Laska

Ma w kolekcji każdy film z Godzillą. Dziś tworzy ścieżkę dźwiękową do najnowszego

Tworzenie ścieżki dźwiękowej do nadchodzącego blockbustera pod tytułem Godzilla vs. Kong będzie miało dla Junkiego XL wyjątkowy charakter. Kompozytor jest bowiem wielkim fanem japońskiego monstrum.

Ma w kolekcji każdy film z Godzillą. Dziś tworzy ścieżkę dźwiękową do najnowszego - ilustracja #1
Nowa Godzilla może przynieść parę muzycznych hitów.

Kojarzycie Toma Holkenborga? Możliwe, że znany jest Wam bardziej jego pseudonim artystyczny Junkie XL. Facet nie tylko zasłynął z tego, że tworzy naprawdę dobrą muzykę elektroniczną, ale i napisał parę pamiętnych kompozycji do kinowych hitów, jak na przykład Mad Max: Na drodze gniewu, Deadpool czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Artysta pracuje aktualnie nad nowym blockbusterowym projektem. Mowa o kolejnym filmie będącym częścią kinowego uniwersum MonsterVerse – Godzilla vs. Kong. Będzie to czwarta część tej „potwornej” serii, ale pierwsze dzieło z udziałem owych poczwar, przy którym rzeźbi Junkie XL. Historia jego angażu na stanowisko kompozytora należy do tych bardziej nietuzinkowych i ma silny związek z uczuciem Holkenborga względem Gojiry. Podzielił się nią w wywiadzie dla serwisu Forbes:

Jestem ogromnym fanem Godzilli. Mam w domu wszystkie japońskie wersje filmów z jego udziałem. W pewnym momencie, tak dla czystej zabawy, napisałem parę kawałków o Godzilli. Dwa lata temu spotkałem się z reżyserem, bo ten wyraził zainteresowanie mną jaką kompozytorem. Zapytałem go: „Wiesz, że jestem największym fanem Godzilli na tej planecie i lata temu co nieco o nim nagrałem?”. On jedynie odparł: „Chyba żartujesz?”. Pozostaliśmy więc w kontakcie, a ja podzieliłem się z nim moimi utworami, które po prostu pokochał.

Ma w kolekcji każdy film z Godzillą. Dziś tworzy ścieżkę dźwiękową do najnowszego - ilustracja #2
Junkie XL spełnił swoje fanowskie marzenia.

Twórczość prawdziwego fana na pewno nie zawiedzie naszych oczekiwań, a więc przynajmniej wiemy, że Godzilla vs. Kong będzie dziełem przyjemnym od strony muzycznej. Co do jakości reszty dzieła nie możemy być aż tak pozytywnie nastawieni, bo ostatnie części spotkały się z mieszanym odbiorem widzów. Za reżyserię odpowie Adam Wingard (netflixowy Notatnik śmierci), a scenariusz napiszą Eric Pearson (Thor: Ragnarok) oraz Max Borenstein (Kong: Wyspa Czaszki). W rolach głównych wystąpią Millie Bobby Brown (Stranger Things), Alexander Skarsgard (Tarzan: Legenda) i Kyle Chandler (Manchester by the Sea). Dzieło zadebiutuje w kinach 21 maja 2021 roku.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej