Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2020, 15:25

autor: AlexB

Byłe „szychy” z Blizzarda zakładają nową firmę i studia

Dziś oficjalnie ogłoszono powstanie Dreamhaven – nowej firmy związanej z branżą gier wideo, na czele której stanął były prezes i współzałożyciel Blizzarda, Mike Morhaime. Przedsiębiorstwo założyło już dwa pierwsze studia - Moonshot i Secret Door.

7 kwietnia ubiegłego roku Mike Morhaime ostatecznie odszedł z firmy Blizzard, której był współzałożycielem i wieloletnim prezesem. Wydarzenie to z pewnością zasmuciło wiele osób. Lecz na szczęście dla fanów talentu tego twórcy, nie zniknął on całkowicie z branży. Zebrał grupę kilku osób, których drogi również rozeszły się z Blizzardem, oraz innych weteranów branży i założył nową firmę na rynku gier wideo - Dreamhaven. Jej powstanie zostało dziś oficjalne ogłoszone.

Byłe „szychy” z Blizzarda zakładają nową firmę i studia - ilustracja #1
Dreamhaven wypływa na wody branży gier.

Zgodnie z komunikatem, Dreamhaven, którego siedziba główna znajduje się w kalifornijskim Irvine (czyli tam, gdzie chociażby Blizzarda), będzie tworzyć i wydawać „oryginalne gry” dla odbiorców z całego świata. Nadrzędnym celem wszystkich pracowników firmy ma być wspieranie twórców i pomoc we wdrażaniu w życie ich pomysłów na gry „budujące istotne powiązania między odbiorcami”. Sam Mike Morhaime z dużym podekscytowaniem patrzy w przyszłość.

Cieszę się, że mogę współpracować z tak utalentowanymi ludźmi, którzy dbają o gry i społeczność. Zawsze wierzyłem w moc elektronicznej rozrywki, która zbliża do siebie ludzi bez względu na ich pochodzenie czy miejsca, w których żyją. My w Dreamhaven nie możemy się już doczekać, by zacząć tworzyć i dzielić się nowymi doświadczeniami z graczami na całym świecie.

Byłe „szychy” z Blizzarda zakładają nową firmę i studia - ilustracja #2
Czy nowe przedsięwzięcie Morhaime’a okaże się sukcesem?

Pod egidą Dreamhaven powstały już dwa studia deweloperskie. Pierwsze z nich nosi nazwę Moonshot Games. Na jego czele stanęli Dustin Browder (reżyser chociażby StarCrafta II i Heroes of the Storm), Ben Thompson oraz Jason Chayes (obaj byli niegdyś odpowiedzialni między innymi za karciankę Hearthstone). Cytując słowa tego ostatniego:

Dreamhaven zatrudnia naprawdę niesamowitych ludzi, którzy podzielają nasze wartości, i jesteśmy podekscytowani, że możemy razem rozpocząć kolejną przygodę. Choć jest jeszcze bardzo wcześnie, kiedy myślimy o Moonshot Games, to wyobrażamy sobie studio, które celebruje ciekawość i odwagę. Chcemy wyróżniać się śmiałym podejściem i uważamy, że najlepszym sposobem na to jest stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania. To jest sedno tego, w jaki sposób chcielibyśmy pracować nie tylko ze sobą, ale również z graczami, gdy już nieco okrzepniemy.

Byłe „szychy” z Blizzarda zakładają nową firmę i studia - ilustracja #3

Drugim ze wspomnianych studiów, które będą pracowały dla Dreamhaven, jest Secret Door. Jemu z kolei przewodzą Chris Sigaty (który pracował przy Hearthstone, StarCrafcie II oraz Warcrafcie III), Eric Dodds (mający w swoim CV takie pozycje jak Hearthstone czy World of Warcraft), a także Alan Dabiri (pełniący istotne role w czasie produkcji Warcrafta III, StarCrafta II oraz Heroes of the Storm). Oto co do powiedzenia miał ten pierwszy:

Suma doświadczenia w produkcji oraz wydawaniu gier skumulowana w Dreamhaven w połączeniu z przyjaznymi stosunkami między naszymi ekipami już teraz zapewnia doskonałe środowisko dla kreatywnej współpracy. Nas w Secret Door pasjonuje łączenie graczy w pozytywny sposób i jednocześnie budowanie dobrego domu dla twórców. Dreamhaven zapewnia nam wszystko, czego potrzebujemy, aby wyruszyć w podróż mającą na celu odkrywanie nowych horyzontów. Nie możemy się doczekać, aż inni dołączą do nas w tej wyprawie.

Byłe „szychy” z Blizzarda zakładają nową firmę i studia - ilustracja #4

Jak na razie nie wiemy, jakie będą debiutanckie produkcje tych ekip. Niewykluczone jednak, że pierwsze zapowiedzi bądź przecieki pojawią się już wkrótce.

  1. Oficjalna strona firmy Dreamhaven
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach