Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lutego 2020, 12:35

James Bond: No Time to Die - posłuchaj piosenki Billie Eilish

Zaprezentowano piosenkę tytułową z filmu Nie czas umierać (ang. No Time to Die), czyli kolejnej odsłony przygód Jamesa Bonda. Zgodnie z zapowiedzią, wykonuje ją Billie Eilish. Film zadebiutuje w polskich kinach 3 kwietnia.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawiła się piosenka tytułowa z filmu Nie czas umierać, którą wykonuje Billie Eilish.
  2. Produkcja w reżyserii Cary'ego Fukunagi, która będzie ostatnim filmem z „bondowskiego” cyklu z Danielem Craigiem w roli głównej, zadebiutuje w polskich kinach 3 kwietnia.

Minął blisko miesiąc odkąd dowiedzieliśmy się, że piosenkę tytułową do kolejnej odsłony filmowych przygód Jamesa Bonda, czyli Nie czas umierać (w oryginale No Time to Die), zaśpiewa amerykańska wokalistka Billie Eilish. Od tamtej pory wielu fanów cyklu zastanawiało się, jak osiemnastoletnia artystka (najmłodsza w historii osoba, która została wybrana do tej roli) poradzi sobie z tym ogromnym wyzwaniem. Teraz każdy może ocenić to sam. Piosenka oficjalnie pojawiła się bowiem w sieci. Zapraszamy do odsłuchania.

Powyższa piosenka została napisana przez samą Eilish oraz jej brata, Finneasa O’Connella. Nosi ona taki sam tytuł co film, czym wpisuje się w długoletnią tradycję kinowych dzieł o agencie 007, która jednak w przypadku produkcji z Danielem Craigiem jest często naruszana. Również ogólne brzmienie utworu jest bardzo „bondowskie”. Czy to dobrze? Zdania w sieci jak zwykle są podzielone. Niektórzy internauci uważają, że to świetny kawałek, który powinien w przyszłym roku być poważnym kandydatem do najważniejszych nagród muzycznych i filmowych. Z kolei według niektórych brakuje mu werwy i odwagi, by być czymś więcej niż kolejną piosenką z filmu o najsłynniejszym szpiegu brytyjskiego wywiadu.

Czy za utwór No Time to Die Billie Eilish zdobędzie Oscara? - James Bond: No Time to Die - posłuchaj piosenki Billie Eilish - wiadomość - 2020-02-14
Czy za utwór No Time to Die Billie Eilish zdobędzie Oscara?

Podczas rozważań, czy piosenka Billie Eilish jest dobrym utworem dla Jamesa Bonda, trzeba jednak jeszcze pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy – jak będzie się ona zgrywała z czołówką. Jeśli te dwa elementy stworzą interesującą symbiozę, z pewnością część nieprzekonanych obecnie osób przychylniejszym okiem spojrzy na kompozycję amerykańskiej piosenkarki. Niestety, jak na razie nie mamy jak tego ocenić. Napisy początkowe będziemy mogli zobaczyć dopiero, gdy Nie czas umierać zadebiutuje na ekranach kin, co stanie się 2 kwietnia tego roku (dzień później będzie miała miejsce polska premiera).

Nie czas umierać zostało wyreżyserowane przez Cary'ego Fukunagę, znanego chociażby z pierwszego sezonu Detektywa. Będzie to ostatnia produkcja z cyklu, w którym w głównej roli zobaczymy Daniela Craiga. Prócz niego przez ekran przewiną się między innymi Rami Malek, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Christoph Waltz, Ana de Armas oraz Lashana Lynch. Film rozpocznie się, gdy agent CIA Felix Leiter odnajdzie cieszącego się emeryturą na Jamajce byłego agenta 007. Amerykanin poprosi swojego brytyjskiego przyjaciela, by ten pomógł mu w odbiciu porwanego naukowca. Na drodze stanie im jednak tajemniczy złoczyńca dysponujący niezwykle niebezpieczną technologią.

  1. Oficjalna strona internetowa serii o Jamesie Bondzie

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej